Tatil yaparken uğradığımız yayıldığımız plaj veya sahillerde fotoğraf çekip Instagram‘da paylaşmak için artık mekanın havası, şekli, kalitesi vs. pek de önemli değil. Dolayısıyla İngiltere merkezli rezervasyon sitesi TravelSupermarket‘ın yayınladığı ‘en çok Instagramlanan plajlar’ listesinin en güzel plajları sıraladığını söylemek zor. Yine de her biri cennet kopyası olan bu plajları hafızamıza kaydetmekte fayda var. Avustralya’daki Whitehaven Plajı’nın zirvede yer aldığı liste hazırlanırken, plaj ismiyle yapılan hashtag sayısı esas alınmış. Hashtag ve sayısını yanlarında görebilirsiniz.

1. Whitehaven Beach, Avustralya / #whitehavenbeach 129,585

A post shared by Nick Arnold (@narnoldknows) on

2. Lanikai Beach, Hawaii / #lanakaibeach 117,525

A post shared by Sam Nordstrom (@sbnordstrom) on

3. Horseshoe Bay, Bermuda / #horseshoebay 90,404

A post shared by Megan Twining (@megan.twining) on

4. Cayo Coco Beach, Küba / #cayococo 84,494

5. Bavaro Beach, Dominik Cumhuriyeti / #bavarobeach 83,183



6. Boulders Beach, Güney Afrika / #bouldersbeach 72,503

A post shared by asha wafer (@ashawafer) on

7. Bournemouth Beach, Birleşik Krallık / #bournemouthbeach 72,503

A post shared by Charlie Holford (@charlie4402) on

8. Pink Sands Beach, Bahamalar / #harbourisland 71,0837

9. Ao Nang Beach, Tayland / #aonangbeach 60,812

10. Playa Paraiso Beach, Meksika / #playaparaiso 60,381



11. Dreamland Beach, Bali / #dreamlandbeach 57, 432

A post shared by Lings_Adelia (@lings_adelia) on

12. Grace Bay Beach, Turks ve Caicos Adaları / #gracebay 44,585

A post shared by Nancy Moy (@wherever_eugo) on

13. Eagle Beach, Aruba / #eaglebeach 43,438

A post shared by Chet Smith (@chetlee1968) on

14. Varadero Beach, Küba / #varaderobeach 39,884

15. Reynisfjara Beach, İzlanda / #reynisfjara 39,801

A post shared by Kam’s Korner (@kamskorner360) on

16. Shoal Bay Beach, Antigua / #shoalbay 38,202



17. Flamenco Beach, Culebra / #flamencobeach 35,414

A post shared by Jessie (@jeszcie) on

18. Navagio Beach, Yunanistan / #navagiobeach 34,986

19. Waipio Valley Beach, Hawaii / #waipiovalley 32,620

20. Fig Tree Bay Beach, Kıbrıs / #figtreebay 29,505



21. Playa Norte, Meksika / #playanorte 25,995



22. Ile Aux Cerfs, Mauritius / #ileauxcerfs 20,758

23. Maya Bay Beach, Tayland / #mayabaybeach 20,078

A post shared by Olga (@olikolik) on

24. Trunk Bay Beach, ABD Virjin Adaları / #trunkbay 19,867

A post shared by Joy Sawyer (@memorypoet) on

25. Manly Beach, Avustralya / #manlybeachaustralia 18,500

A post shared by @niemtel on

Ana görsel: Pexels/Fabian Wiktor

Yorum yaz