Hakkında

Ruhu zengin ve gezgin modern zaman seyyahları için gezi seyahat kültür turizm ve teknoloji odağında yazı, haber ve kılavuzları paylaşmak üzere 2015’in sonunda ufak ufak içerik üretmeye başlayan küçücük bir ekibiz. Zaman zaman özgürlük alanları daraltılmaya çalışılsa da her geçen gün dünyaya daha bir alıcı gözle bakan meraklı insanımıza ‘gezenin’ değil ‘gezilen yerin’ hikayesini anlatmayı hedefliyoruz. Yani bu sayfalarda çok fazla ‘selfie’ ya da ‘işinden ayrıldı dünyayı gezdi’ haberleri bulamayacaksınız :-). Ağırlıkla yurt dışı odaklı, daha evrensel, objektif, keyifli, ilham verici içerik sunmayı istiyoruz.

Girişimin gerek içerik üreticisi gerekse destekleyici olarak bir parçası olmak istiyorsanız, editor@gezzio.com adresinden sitenin editörü Noyan Ayan‘a ulaşabilirsiniz. Ayan dışında sitenin hazırlanmasına pek kıymetli dostlarımız Merve Turan ve Yiğit Kenan Pak da katkıda bulunuyor.

Hiç bir yazı, fotoğraf veya araştırmayı izinsiz veya telif hakkı ihlali yaparak yayımlamıyoruz; dolayısıyla Gezzio’daki yazılarımızı linkli kaynak göstererek ‘kısmen’ kullanabilirsiniz. Lütfen yazıların tamamını kopyala-yapıştır yapmayacak kadar saygılı ve adaletli olalım.

Yolunuz açık olsun.