Yurt dışı tatilinizde Hugh Jackman ve Robert Redford gibi dünya çapında oyuncularla ya da Francis Ford Coppola gibi efsanevi bir yönetmenle tanışmak istiyorsanız, size onlarla tanışacağınıza dair söz veremeyiz ancak işinizi kolaylaştırabiliriz. about.com ünlülerin sahibi olduğu dünyanın en iyi tatil köylerini seçti. Listenin başında Hugh Jackman‘ın, namıdiğer Wolverine, ülkesi Avustralya’daki sağlık ve güzellik konseptli tesisi var.

1- Gwinganna Lifestyle Retreat, Gold Coast, Avustralya

Adını bulunduğu bölgenin yerlilerinden alan Gwinganna 10 yıl önce açıldı. Sağlık, bakım ve fitness’a odaklanan tesiste villadan eve konaklayacak 16 yer var. Tallebudgera Vadisi ve Pasifik Okyanusu manzaralı Gwinganna Lifestyle Retreat’te tüm yemekler organik sertifikalı.

celebrity-owned-hotels-gwinganna-health-retreat (Custom)
http://www.gwinganna.com/

2- The Big Sleep, Galler ve İngiltere

Dünya sinemasının en yetenekli, verimli ve seçici aktörlerinden olan John Malkovich, kendi tatillerinin de çoğunu geçirdiği The Big Sleep oteller zincirinin büyük ortağı. Hollywood ünlülerinin lüks odaklı turizm yatırımlarının tersine bütçe dostu olan zincirin Galler’de Cardiff, İngiltere’de Cheltenham ve Eastbourne’da tesisleri bulunuyor.
Malkovich_TheBigSleep

3- Sundance Resort, Park City, Utah, ABD

Sundance Film Festivali’nin yapıldığı Park City’ye sadece 40 dakika mesafedeki tesisin sahibi de sinema dünyasından bir aktör, Robert Redford. Sundance Resort Timpanogos Dağı’nın eteklerine kurulmuş. Dağ bisikleti, rafting ve doğa yürüyüşlerinin yanında tiyatro oyunlarına, konserlere ve film gösterimlerine de ev sahipliği yapıyor. Doğal elementlere ağırlık verilen 92 rustik odaya sahip tatil köyünde ünlüler dağlık alandaki evleri tercih ediyor.

Sundance Resort, Park City, Utah, ABD (Custom)
http://www.sundanceresort.com/

4- Ariel Sands Resort, Bermuda

Hollywood’un en medyatik ve kenetli çiftlerinden Michael Douglas ve Catherina Zeta-Jones, Bermuda’daki bu spa tatil köyünün ortak sahipleri. Şu sıralar tadilat geçren ve 2017’de yeniden açılış yapacak olan tesis, çevre dostu olmakla övünüyor, örneğin tüm enerjisi gereksinimini yeşil enerjiyle karşılıyor.
MichaelDouglas_ZetaJones_ArielSands

5- Costa d’Este Beach Resort and Spa Vero Beach, Florida, ABD

Müzik dünyasının Latin ünlüleri Gloria ve Emilio Estefan‘a ait Costa d’Este Beach Resort and Spa 2008’de Miami’nin 220 kilometre kuzeyindeki Vero Beach’te kuruldu. Tesis Florida’nın büyük şehirlerinden kaçmak isteyenlerin favorisi. Küba-füzyon, Peru ve yerel mutfağa sahip tatil köyünde odalar lüks tekne kamaraları gibi tasarlanmış.

Costa d'Este Beach Resort and Spa (Custom)
http://www.costadeste.com/

6- Blancaneaux Resort, Cayo, Belize

Tesis 80’de bu Orta Amerika ülkesine gelip aşık olan ve birçok otel açan yönetmen Francis Ford Coppola‘nın yatırımlarından biri, hatta hızlı akan nehirlerin, şelalerin ve sık ormanların ortasındaki konumu ve hizmet kalitesiyle en ünlüsü. Açık hava spası ve sıcak su havuzuna sahip tatil köyünde sunulan yiyeceklerin çoğu aynı arazide organik olarak üretiliyor.

Blancaneaux Resort, Cayo, Belize (Custom)
https://www.thefamilycoppolaresorts.com

7- Goldeneye, St. Mary, Jamaika

Adına dikkat edenlerin filmden ya da kitaptan hatırlayacağı gibi Goldeneye, James Bond’un yaratıcısı yazar Ian Fleming tarafından kuruldu. Adanın kuzeyinde saklı tesisin artık farklı bir sahibi var. Tatil köyü yeni yatırımlarla fazlaca büyüse de Ian Fleming’in evi ve etrafındaki üç villa içi yenilenmiş biçimde halen korunuyor.

Goldeneye, St. Mary, Jamaika (Custom)
https://www.goldeneye.com/

8- Blackadore Caye, Belize

2018’de açılması beklenen lüks ama çevre dostu olduğu söylenen bu tatil köyü, Leonardo Di Caprio‘nun 1.75 milyon dolar ödeyerek Jeff Gram ile ortak olduğu, aktörün ilk turistik girişimi.
LeonardoDiCaprio_BlackadoreCaye

Yorum yaz