Bir Airbnb konaklaması ile otel arasında daima fark olur. Fakat söz konusu olan ağaç ev ise konaklamasıysa işler daha da garipleşebilir. Kaleden malikaneye, çadırdan sıradan bir odaya kadar seçenekler sunan Airbnb kullanıcıları arasında ise ağaç evler şaşırtıcı derecede popüler.

Hepsi tamamne bir ağaç üzerine oturmuyor olsa da belli bir irtifada, yapraklar arasında yaşama keyfi sağlayan bu evciklerin çoğu 5 yıldız üzerinden en az 4 yıldız alıyor. Bu ilgiyi gören Business Insider Airbnb’de ilanı yer alan en iyi ağaç evleri seçmiş.

1- Atlanta, ABD

Secluded Intown Treehouse, sadece Atlanta’nın değil Airbnb’nin en popüler ağaç evi, dünyanın en çok kalınmak istenen kiralık alanı… Ahşap köprülerle bağlı odaları ve antika ağırlıklı bir dekorasyonu var. Yoğun ilgi yüzünden yer ayırtmak biraz zor. Gecesi 350 dolar.

en-iyi-agac-evler-airbnben-iyi-agac-evler1_800x600

2- Monferrato, İtalya

Monferrato tepeleri manzaralı 1 oda 1 banyoluk bu ağaç evin gecesi 161 dolar. Modern mimariyle tasarlanmış odalar en az iki kişiyi ağırlayabiliyor. Üstelik terası da var.

en-iyi-agac-evler-airbnben-iyi-agac-evler2_800x600

3-  Illinois, ABD

Şikago’dan yarım saat uzaklıkta, gecesi 195 dolar. Çift kişilik bir yatağın yanında ranzalı bir yatak da bulunuyor. Neredeyse iyi bir otel odasında olan her şey var ancak tuvalet ve duş için evden çıkıp merdivenlerden aşağı inmek gerekiyor.

en-iyi-agac-evler-airbnben-iyi-agac-evler3_800x600

4- Oahu, Havaii

Ünlü North Shore’da yer alan Sunset Beach Treehouse Bungalow’un en büyük ayrıcalığı berrak okyanus manzarası. 23 metre karelik kartal yuvasının gecesi 215 dolar.

en-iyi-agac-evler-airbnben-iyi-agac-evler4_800x600

5- Kosta Rika

140 dönümlük yağmur ormanı içinde vahşi hayatla iç içe serin bir seçenek, hem de kaplıcaların yanı başında. Banyosu ve mutfak köşesi olsa da telefon ya da TV yok. Zaten böyle bir yerde kim onlara gerek duyar ki?

en-iyi-agac-evler-airbnben-iyi-agac-evler6_800x600

6- Blue Mountains, Australia

Özellikle doğa sporlarını sevenler için ideal, iki milli parkın arasında. Şöminesi, spası, yerden tavana pencereleri var ve gecesi 691 dolar.

en-iyi-agac-evler-airbnben-iyi-agac-evler7_800x568

7- San Francisco, ABD

Bu ağaç ev San Francisco’nun güneyine 15 dakika uzaklıkta. 150 yıllık dev bir meşe dallarıyla evin içinden geçiyor. Gecesi 275 dolar. Onun da banyo ve tuvaleti aşağıda.

en-iyi-agac-evler-airbnben-iyi-agac-evler8_800x600

(fotoğraflar: Airbnb)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz