İsviçre‘nin Graubünden bölgesinde yer alan Tschlin kasabası sakinliğini bir telefon ve sosyal medya kampanyasıyla kanıtladı.

Bölgenin turizm ofisi Graubünden Tourismus, “Alplerin en sessiz köyü” unvanının sahibi kasabanın ne kadar huzurlu olduğunu ispat edebilmek için Tschlin meydanına bir ankesörlü telefon yerleştirdi. Kasabanın meydandaki telefonun her evden duyulabilecek kadar küçük ve sessiz olduğunu gösteren bu girişim telefonu kameraya çeken bir düzenekle internette de paylaşıldı. Bu numarayı arayanlara karşılarında muhatap bulamamaları halindeyse ücretsiz konaklama, yemek gibi ödüller vadedildi. Telefona cevap verilen anlarsa kampanyanın düzenlendiği internet sitesinde canlı olarak yayınlandı.

aconcagua, Commons, Wikimedia
aconcagua, Commons, Wikimedia

1,5 milyon kez izlendi

6 gün süren telefon ve sosyal medya kampanyası sonucunda 23 milyon sosyal medya etkileşimi, 30 bin arama, 3 bin 906 konuşma ve 1,5 milyon Youtube ve Facebook görüntülenmesi kazanıldı.

Graubünden vahşi ve farklı doğasıyla değişik bir tatil geçirmek isteyenler için modern bir turizm alternatifi olmayı amaçlıyor. Bergell yöresindeki dağ köylerinden Engadine St. Moritz’deki sofistike otellere değişik alternatifler sunuyor. Arosa, Bergün Filisur, Bregaglia Engadin, Chur / Rheintal, Davos Klosters, Disentis Sedrun şimdiden plan yapmak için not almanız gereken yerlerden.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz