Global alternatif konaklama servislerine yerli rakip: TatildeKirala.com

TatildeKirala.com

Türkiye’de ve dünyada konaklama için otel veya kısa süreli kiralama yöntemlerini tercih edenlerin sayısında artış olması, ev turizmi alanında Airbnb gibi global seyahat planlama servislerine Türkiye’den de rakip çıkardı. TatildeKirala.com, yıl sonuna doğru Avrupa’daki mekan sayısını artırarak üç dilde yayına başlayacak.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun rakamlarına göre yerli turistin otel veya başkasına ait konaklama alternatiflerine rağbet ettiği görülüyor. 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 7,5 artışla 43 milyon 214 bin konaklama ihtiyacı, otel veya kısa süreli kiralama seçenekleriyle karşılandı.

Haziran 2018 itibarıyla kullanıma açılan yeni nesil ve tamamıyla yerli kısa dönemli ev ve tekne kiralama sitesi TatildeKirala.com, günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabilen uygun fiyatlı lüks villalar, mobilyalı daireler, havuzlu evler, tekneler, motor yatlar ve çok daha fazlasını tatilcilerle buluşturmayı hedefliyor. Tatildekirala.com’a üye olan kullanıcılar evlerini veya teknelerini birkaç dakika içerisinde ücretsiz bir şekilde listeleyip milyonlarca kullanıcıya kolaylıkla ulaştırabilirken, tatilciler ise listelenen binlerce ev veya tekneden bütçelerine uygun olanını seçip anında rezervasyon yapabiliyor.

Orta vadede Avrupa ve Asya’da ev turizmi alanında ilk üç firmadan biri olmak isteyen girişim, Eylül’de Avrupa operasyonunu başlatıp 2019 sezonunda İngilizce, Almanca ve Rusça konuşulan pazarlarda yerini almak istiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Seyahat etmemize en çok neler engel oldu? [Rapor]

İstanbul’a gelen turistin yüzde 25’i Arap ülkelerinden

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz