Atlasglobal iflas kararı aldı

Beyrut Atlasglobal

Uzun süredir ekonomik problemler yaşayan Atlasglobal havayolu şirketi iflas kararı aldı. Firmanın çalışanlarına iflas hakkında bilgilendirme yapıldığı, çıkışları verilerek yarından itibaren işe gelmemelerinin istendiği öğrenildi.

Mali sıkıntılar sebebiyle uçuşlarına bir süre ara vermiş olan Atlasglobal, Avrupa uçuşlarını ilkbahara kadar durdurmuştu.

TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) Başkanı Gazeteci Musa Alioğlu twitter mesajında şirketin operasyonlarını 16:00 itibarıyla tamamen durdurduğunu açıkladı. Öte yandan Turizm Günlüğü adlı sektör sitesinde de AtlasGlobal’in tüm çalışanlarının bugün itibariyle çıkışlarının verildiği, iflas süreci için ilgili kuruluşlara bildirimde bulunulduğu ve uçakların iadesi için harekete geçildiği belirtildi.
Şirketin internet sitesinde uçuş rezervasyonu işlemleri şu an itibarıyla yapılamıyor.

Atlasglobal 14 Mart 2001’de “Tarifesiz İç Hat ve Dış Hat Uçuşlarda Yolcu ve Kargo Taşımacılığı” gerçekleştirmek üzere kuruldu ve ilk uçuşunu 1 Haziran 2001’de gerçekleştirdi. Şirket, iç ve dış hat tarifeli uçuşlarına 2004 yılında başladı. Atlasglobal Türkiye’de IOSA sertifikalı ilk IATA üyesi özel hava yolu oldu. İki uçak ile faaliyete başlayan şirket filosunu 16 uçağa çıkarıp, 35 farklı ülkede 50’den fazla noktaya uçuyordu.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz