Birkaç yıl önce kızıl saçlıların neslinin 100 yıl içinde tükenebileceğini iddia eden haberler çıkmıştı. Aradan o kadar uzun bir süre geçmedi ancak onlar hâlâ aramızdalar ve görünen o ki kutlayacak çok şeyleri var. Avustralya’nın Melbourne şehrindeki kızıl saçlılar ülkenin ilk kızıllara özel onur yürüyüşü ve festivali Ginger Pride Rally’ye hazırlanıyor. 16 Nisan’da başlayacak olan etkinlik şiddet karşıtı Bully Zero adlı derneğe de maddi destek oluşturmayı amaçlıyor.

Haberi ilk olarak kızılların dünya çapındaki ağı Ginger Net paylaştı. Siteye göre, Avustralya Big Brother’ının eski yarışmacılarından Michael Beveridge’in sunuculuğunu yapacağı kutlamalarda dünya nüfusunun sadece yüzde 1 ila 2’si arasında bir paya sahip olan kızıllar, tek boynuzlu bir at gibi eşsizliklerinin tadını çıkaracak. Müzisyen Ed Sheeran da organizasyonda şarkıları ile yer alacak.

Festival Melbourne’deki Alexandra Park civarında sabah 10:30’da başlayacak ve toplu yürüyüşle Princes Bridge’den Federation Square’e kadar sürecek. Burada sadece kızıllara özel bira-pong gibi onlarca festival aktivitesi ve solistleri de bir kızıl olan The Vanns’in şarkıları ile eğlence devam edecek.

(fotoğraf: Ginger Net)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz