“Amerika tarihinin en kötü başkan adayı” unvanının sahibi Donald Trump’ı folklor olarak izlemek eğlenceli olsa da ABD başkanı olduğu bir geleceği hayal etmek sadece Amerikalıları değil tüm dünyayı korkutuyor. Son olarak seçimlerde hile yapılacağını ima eden ancak hile yapılıp yapılmadığını seçimin sonucuna göre açıklayacağını buyuran Trump’ın oyları kadar dert etmesi gereken bir şey daha var: Boşalan otel odaları. Çünkü beş yıldızlı Trump otelleri en boş dönemini yaşıyor, rezervasyonlar hızıyla düşüyor.

NBC News’ün haberine göre, Trump otelleri ilgisizlik yüzünden fiyatları düşürmek zorunda kaldı. Misafirlerin bu tesislerde kalmak istememesinin en büyük sebebi inşaat milyarderi, eski reality şov sunucusu ve taze başkan adayının politik tavrı. Mesela, Meksika kökenli Amerikalı sporcu Adrian Gonzalez takımı Los Angeles Dodgers Şikago’daki Trump International Hotel and Tower’da kalırken onlardan ayrı kalmayı tercih etti. Gonzalez’in Meksikalılara karşı ırkçı tutumundan dolayı otelde kalmak istemediği ortaya çıktı.

Washington’da yeni açılan Trump International Hotel de seçim yüzünden darbe yiyen Trump otellerinden. Açılışta gecelik konaklama ücreti 575 dolar olan 575 dolarlık süitler ilgisizlikten dolayı bugünlerde 404 dolara veriliyor. Otel en yüksek sezonda ve rakiplerinden ucuz olmasına rağmen dolmuyor.

trump-soho-2

Geçen yıla oranla düşüş yüzde 58’den fazla

Seyahat sitesi Hipmunk’ın verileri de haberleri doğruluyor. Siteye göre, Trump markalı otellerin doluluk oranı 2016’nın ilk yarısında önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 58’den fazla azaldı.

“Trump” isminin otelcilikte değer kaybetmesi Donald Trump’ın yeni otel zincirinde adını kullanmamasına da neden oldu. Geçtiğimiz ay duyurulan yeni zincirin adı sadece Scion olacak.

(fotoğraflar: booking.com)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz