Bebekli yolcu için seyahat ne denli keyifliyse bir o kadar da yorucu olabiliyor. İşin yorucu kısmı esasen bebeğin ve ona ait eşyaların mobilitesiyle alakalı. Hele ki uçakla yolculuk ediliyorsa güvenlik kapılarından geçmek, puseti katlayıp ayrı bagaja vermek, bebeğe kabin için ayrı çanta hazırlamak, varış noktasında dakikalarca eşyaları yeniden bir araya getirmek ve tüm bunları yaparken de bebekle ilgilenmek oldukça zorlu bir süreç. İşte tüm bu işlemleri, tek başına bebekle yolculuk edenler için bile, son derece kolaylaştıran bir çözüm ortaya çıktı: Born To Fly.

Adını “Uçmak için doğmuş” diye çevirebileceğimiz prototip ürün, puset olarak kullanılabilen bir valiz. Hacminin büyük bölümü bebek eşyaları için çanta olarak kullanılabilen ürünün üst kısmı açılarak hafif ama sağlam bir pusete dönüşüyor. Valiz elbette tekerlekli. Tasarımcıları, bebekli yolcu için pusetli valiz yaparken ağırlıktan taviz vermemeye özel önem vermişler; Born To Fly, aynı ölçülerdeki bir kabin valizinden sadece 1 kg daha ağır.

Ürünün en işlevsel tarafı ise uçak kabininde valizin puset kısmı içeri yerleştirildikten sonra yolcunun başının üzerindeki raflara kolayca sığıyor olması. Yani sadece kabin boyu valize izin verilen ekonomik uçak biletinizle de Born To Fly’ı kullanabiliyorsunuz. Puset formuna getirildiğinde yönünü ayarlayarak bebeğinizin yüzünü ister karşıya ister kendinize çevirebiliyorsunuz. Pusetin 3-4 yaşına kadar (azami 17 kilo) bebekler için uygun olduğunu ekleyelim.

Üzerinde cep telefonunuzu şarj edebileceğiniz bir yerleşik pil ve USB bağlantısı da bulunan valiz birkaç gün içinde Kickstarter‘da destek toplamaya ve satışa başlayacak. 200 dolar indirimli Kickstarter kampanyasının başarılı olması ve seri üretime geçilmesi durumunda pusetli valizin fiyatının piyasada 450 dolar civarında olacağı şirketçe belirtiliyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz