Avustralya‘daki Brisbane Havalimanı’nın mağaza bölümlerinde kripto para birimleriyle alışveriş yapılabileceği duyuruldu.

Havalimanı yönetimi tarafından yayınlanan basın açıklamasına göre, havalimanındaki bazı mağaza ve restoranlarda bitcoin, ethereum, dash ve diğer kripto para birimleriyle pek yakında alışveriş yapılmasının mümkün olacak. Havalimanı yönetimi, bitcoinle rezervasyon yapılabilen seyahat şirketi TravelbyBit ile işbirliği içinde söz konusu sistemi  hayata geçiriyor.

Kripto paranın seyahat harcamalarında her geçen gün daha fazla kullanıldığını söyleyen Brisbane Airport Corporation (BAC) stratejik planlama genel müdürü Roel Hellemons, mağaza ve yeme-içme bölümlerinde kripto parayla ödeme yapılabilen ilk havalimanı olacaklarını belirtti.

TravelbyBit CEO’su Caleb Yeoh da bitcoin gibi kripto para birimleriyle alışverişin özellikle uluslararası yolcular için son derece güvenli ve pratik bir çözüm olduğu kanısında. Ulusal para birimlerine bağımlı olmayan bitcoin dünyanın pek çok noktasında kullanılabiliyor, banka komisyonu ödenmiyor, blok zinciri teknolojisi sayesinde işlemler güvenle gerçekleştiriliyor, üçüncü şahıs ve kişiler sürece dahil olamıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Rijksmuseum, paha biçilmez eserleri Amsterdam Schiphol yolcularının ayağına götürdü

Tatil programınızı zorlaştırmamak için bunları yapmayın

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz