Müziğin son 50 yılını şekillendiren isimlerden David Bowie‘nin yokluğunu kabullenmek zor ancak çok yönlü sanatçının geride bıraktığı eserler halen kıymetini koruyor. Yahoo Travel’ın haberine göre, İngiliz havayolu British Airways de ülkesinin en önemli yıldızlarından biri olan Bowie’yi BBC Two’da yayınlanan belgeseliyle yolcularla buluşturma kararı aldı.

British Airways uçuşlarında yolculara Frozen’ı (Karlar Ülkesi) ve kötü şarkılarını defalarca izlemek yerine, 10 bin kilometre yüksekte bile David Bowie’nin müziğini ücretsiz olarak keşfetme imkanı veriyor. Bu hafta başından itibaren uçaktaki ekranlarda yolcular sanatçının kariyerindeki en kritik beş yılı anlatan David Bowie — Five Years In The Making of an Icon (David Bowie — Bir İkon Yaratmanın Beş Yılı) belgeseline erişebilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=3PHTtPH5Lpk

Havayolunun uçuş içi eğlence müdürü Richard D’Cruze, bu sayede Bowie’ye yakışır bir saygı duruşunda bulunduklarını ancak Bowie’yi onurlandırmaya devam edeceklerini söyledi.

1 Nisan’dan itibaren The Best of Bowie (Bowie’nin En İyileri) belgeseli ve 1996 tarihli iki saatlik konseri, 1 Mayıs’tan itibaren de Profiles: David Bowie (Profiller: David Bowie) ve The David Bowie Story (David Bowie Hikayesi) adlı yapımlar yolcuların eğlence menülerindeki seçeneklere eklenecek.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz