New York’ta bir takside konaklamak ister misiniz?

Büyük Elma new york

Büyük Elma, dünyanın gözbebeği New York. Bu kadar talep gören bir şehrin ucuz olması da pek mümkün değil zaten. Gecelik konaklama ücretleri yüzlerce dolar mal olabiliyor. Fakat tüm o pahalı seçeneklerin arasında, biraz da macerayı gözü kesenler için, uygun bir seçenek var. New York’lu bir taksici Times Square’e sadece 10 dakika mesafedeki, Long Island’ın Queens semtinde park etmiş halde bekleyen aracını Airbnb’de gecesi 39 dolardan kiralıyor.

Bütçe dostu bu seçenek için öncelikli olarak vazgeçmeniz gereken lüks duş. Ancak duş olmasa da araçta portatif bir tuvalet, suyu çekme imkanı olmasa da, bulunuyor.

Taksiyi elden geçirerek bir odaya dönüştüren sahibi Jonathan Powley, aracın geçtiğimiz yıla kadar New York sokaklarında çalıştığını söylüyor. İçinde tam boy bir yatak, rahat yastıklar, battaniye hatta saç kurutma makinesi ile kablosuz internet bile bulunan araç-oda son bir yıldır gecelik olarak kiralanıyor.

Taze çiçekler, taze meyveler ve bir merhaba notu ile misafirlerini karşılayan bu sıra dışı konaklama alanında duş olmasa da, Powley, yakınlardaki spor salonlarının listesini müşterilerle paylaştığını söylüyor. Şarj ve elektirik konusunda da yine etraftaki kafelerden yardım almak gerekiyor. 

Dezavantajlara rağmen takside kalanların çoğu muhteşem bir gökyüzü manzarası altında Airbnb yorumlarında çoğunluk güzel bir gece geçirdiklerini söylüyor fakat geceyi tamamlayamadan sivrisinekler yüzünden kaçmak zorunda kalanlar, yatağı deneyip kalmaktan vazgeçenler de var.

Aracın sahibi Powley de bu tarz bir konaklamanın herkese göre olmadığını ve lüks beklentilere sahip misafirlerin başka yerlerde konaklamasını öneriyor ama negatif yorumların gerçek olmadığını söylüyor ve “Bu bölge New York’un en güvenli muhitlerinden. Eğer memnun kalmadığını söyleyen olursa parasını iade ederim ve başka yerlere gidebilirler” diyor.

new-york-taksi2new-york-taksi3new-york-taksi1new-york-taksi4

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz