Soğuk ama güneşli ve tertemiz bir hava, yeterli kalınlıkta ve genişlikte karla kaplı farklı eğimlerde pistler, her konfor düzeyinde onlarca tesis ve üst düzey güvenlik… Ancak bunların hepsi mevcut olsa da Avusturya‘nın Otztal bölgesindeki Obergurgl kayak merkezi, henüz istediği ziyaretçi yoğunluğunu yakalayamamış. Her yolu deneyen belde, geçenlerde YouTube’ya yayına soktuğu reklam filmiyle nihayet şeytanın bacağını kırdı ve birkaç günde onbinlerce hayran edindi, belli başlı turizm siteleri ve seyahat bloglarının hepsine konu oldu.

Sadece iki dakika süren ve ana katmanı GoPro ile çekilen videoyu viral yapan şey, Obergurgl’ın doğal güzellikleri değil; artırılmış gerçeklik soslu fantastik bir ‘kayak macerası’. Filmde kayağa çıkan bir grup İngiliz turist, parkur boyunca uzaylılardan dinozorlara, lav göllerinden zombilere pek çok ‘atraksiyon’ ile karşılaşıp kayak beldesinin ‘eşsiz’ güzelliklerini deneyimliyor.

Lafı uzatmayalım, eğlenceli videoyu aşağıda beğeninize sunalım. Tanıtım videosunun kredilerini fimin sonunda bulabilirsiniz:

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz