alışveriş merkezi avm kaydırak

Farklı anlamlara gelebilecek başlık için kusura bakmayın, ama bu alışveriş merkezindeki kaydırak atraksiyonu hakikaten pek çok kişi için eğlenceden çok kabusa yakın olabilir 🙂 İçinde kayak pisti olan alışveriş merkezi bile yapıldı ancak Şanghay’daki bu 5 katlı ve 54 metre uzunluğundaki “Happy Slide” adlı kaydırak kesinlikle dünyada bir ilk. O yüzden olur da yolunuz Çin‘e özellikle de Şanghay’a düşerse yüksek binalarda selfie çekmek yerine Pudong bölgesindeki bu kaydırağı denemenizi tavsiye ederiz.

People’s Daily’nin paylaştığı fotoğraf ve videolara bakılırsa saçları diken diken eden bu tecrübe ile beşinci kattan zemin kata inmek sadece 16 saniye sürüyor. Üstelik gitmek için acele etmenize gerek yok şu an sadece VIP müşterilerin kaydırakları kullanmasına izin veriliyor ancak AVM yönetimi çok yakında bu dev oyuncağın 7 ila 50 yaşları arasındaki her müşteriye açılacağını vadediyor.

Böyle süper hızlı bir kaydırağın tehlikeli olabileceğine dair endişe duyanlar içinse açılışın aslında 22 Şubat’ta yapılmasının planlandığını ancak gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve kontrollerin yapılması için ortalama 2 ay beklendiğini ve tesisatın tüm incelemelerden başarıyla geçtiğini hatırlatmakta fayda var. Yani en az bir asansör kadar güvenli ve çok daha eğlenceli…

-FOREIGN201604190316000128368998496

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz