Corendon Airlines, 2019’da filosuna katılacak Boeing 737 MAX 8 uçaklarından birini Almanya’nın Köln/Bonn Havalimanı’na üslendirerek bu meydandan Türkiye’nin yanı sıra Mısır, Yunanistan ve İspanya’ya uçuşlar düzenleyeceğini açıkladı. Geçen yıl Avrupa’da kurduğu üçüncü havayolu Corendon Airlines Europe ile Avrupa’daki tatil destinasyonlarına da uçmaya başlayan Corendon Airlines, 2019 yılında yeni base’ler ve destinasyonlarla Avrupa hatlarında da yoğunlaşmaya karar verdi.

2018 sezonu boyunca Almanya’dan Türkiye, Yunanistan ve Mısır’a uçan Corendon, 2019 Mayıs ayı itibarıyla bir uçağını Almanya’nın Köln/Bonn Havalimanı’na üslendirerek İspanya’daki Balear ve Kanarya Adalarına da uçmaya başlayacak.

Geçen Mayıs ayında Türkiye’nin ilk Boeing 737 MAX 8 uçağını filosuna dahil eden Corendon, 2019’da teslim alacağı fabrika çıkışlı iki yeni MAX 8’den biriyle sezon boyunca Köln/Bonn Havalimanı’na haftada 21 uçuş düzenleyerek toplam 220 bin yolcu taşımayı planlıyor.2018 sezonu başında Almanya’nın 12 meydanından haftada 60 kez Türkiye, Mısır, Yunanistan’a uçan Corendon, 2019 yaz sezonunda yeni base ve destinasyonlarla meydan sayısını 16’ya; haftalık uçuş sayısını ise 85’e çıkaracak. Corendon Airlines bu uçuşları tur operatörleri, seyahat acenteleri ve kendi web sitesi www.corendonairlines.com aracılığı ile satışa sunuyor.

Corendon Airlines’ın Mayıs – Ekim 2019 tarihleri arasında Köln/Bonn Havalimanından yapacağı uçuşların günleri şu şekilde sıralanıyor:

Antalya: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
Hurghada: Pazartesi, Perşembe
Girit: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi
Rodos: Salı, Cuma
Kos: Çarşamba, Pazar
Kanarya: Çarşamba
Mayorka: Salı, Cuma
Tenerife: Cumartesi
Fuerteventura: Pazar

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz