Deniz kıyısında mum ışığında bir akşam yemeğinden daha romantik ne olabilir? Fotoğraflara bakılırsa İtalya kıyısında bir mağaranın içine kurulmuş, muhteşem manzaralı, mum ışığında bir yemek bu sorunun doğru cevabı. İtalya‘nın güneyindeki Polignano a Mare kasabasında yer alan bir kireçtaşı mağarasına kurulan Grotta Palazzese otelinin restoranı sıra dışı bir mağarada yemek deneyimi sunarken müşterilerini deniz manzarasından da mahrum bırakmıyor.

Kökeni neolitik döneme dayanan bir yerleşim olan Polignano a Mare bir süre de Yunan kolonisi olarak kalmış. Mağaraysa 1700’lerden bu yana bugünkü işlevini kazanmış ve soyluların kasabadaki buluşma yeri olarak kullanılmış. İşte deniz kıyısındaki bir mağarada yemek deneyimi için gideceğini adres burası!

(fotoğraflar: grottapalazzese.it)

Grotta Palazzese02 (Custom) Grotta Palazzese3 (Custom) Grotta Palazzese4 (Custom) Grotta Palazzese5 (Custom) Grotta Palazzese6 (Custom) Grotta Palazzese7 (Custom) Grotta Palazzese8 (Custom) Grotta Palazzese9 (Custom) Grotta Palazzese10 (Custom) Grotta Palazzese11 (Custom)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz