Doğanın bağrında ziyaretçisini bekleyen 11 egzotik tuvalet

Seyahat etmek ufku genişletir, çünkü gezginler doğanın her yerde farklı şekillerde de olsa insana nasıl destek olduğuna şahitlik ederler. Tabii ki eşsiz manzaralara ve doğal güzelliklere de. Bazen bu tesadüflerin içinde tuvaletler de yer alabilir. Eşsiz manzaralara eşlik eden hem acayip hem şahane egzotik tuvaletler için mini bir galeri:

Haida Gwaii, Kanada

British Cloumbia’daki Haida Gwaii kıyısında yer alan bu tuvalet Ay’ın enerjisiyle çalışıyor ve bu sayede günde iki kez sifonu çekiliyor. 

Redwood Ormanı, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’daki Rotura yakınlarında yer alan Redwood Ormanı’nın ev sahipliği yaptığı bu egzotik tuvaletler Maori yerlisi sanatçı Kereama Taepa’nın tasarımı ve bölgede nesli tükenmekte olan kuş türlerini betimliyorlar. 

Jericoacoara Plajı, Brezilya

Sadece palmiye yapraklarında yapılan ve kulubeyi andıran bu tuvaletler Brezilya’daki Jericoacoara Plajı’nda doğanın çağrısına karşı koyamayanlar için yapılmış.


Tuvalet adası, Belize

Evet, gerçekten böyle bir ada var ama ona ulaşmak için Belize’ye kadar gitmek gerek. Karayip manzarası sonsuza kadar uzanıyor ancak tam teçhizatlı olsa da tuvalet kağıdı sonsuz değil. İdareli kullanmakta fayda var.

Fairbanks, Alaska, ABD

Manzarası güzel, amaca yönelik çok sakin bir yerde ancak soğuk sevmeyenler için bayağı kötü bir seçenek. Alaska, Fairbanks’teki tuvalet Chena Hot Springs Resort’ün çalışanları tarafından kullanılıyor.

Chott el Djerid, Tunus

Tunus’taki devasa tuz gölü Chott el Djerid orijinal Star Wars’da Luke Skywalker’ın büyüdüğü gezegen olarak sunulmuştu. Bu tuvaletler de, pek Galaktik gözükmeseler bile, aynı coğrafyadan…


Barafu Camp – Tanzanya

Eko-tuvalet, British Columbia, Kanada

Jonsknuten, Kongsberg, Norveç

Krafla, İzlanda

Mount Shuksan, Washington, ABD


Görseller: Wikimedia Commons

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz