Captain America ile Iron Man’in arası bozuk. Süper kahramanlar aralarındaki hesabı şu günlerde Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nda sinema salonlarında görürken Dubai de eğlence parkı koleksiyonuna her iki kahramanın da yaratıcısı Marvel’ı tema edinecek yeni bir halka ekleme kararı aldı.

Dubai dünyanın tema park başkenti olmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda üç ayrı tema parkı açılışı duyuran şehir, son olarak 1 milyar dolarlık IMG Worlds of Adventure Park’ında bir de Marvel temalı ayrı bir bölüm olacağı müjdesini verdi. Parkta Yenilmezler Ultron Savaşı, Örümcek Adam Doc Ock’un İntikamı, Thor Fırtına Döngüsü gibi birçok bölüm yer alacak. Marvel hayranlarına filmlerdeki heyecanları yaşatacak bu deneyimlerin dışında Tony’nin Gökyüzü Terası, Chang’in Altın Ejderhası gibi temalı restoranlar da sunulacak.

Yerel girişimci Ilyas and Mustafa Galadari Group 140 bin metrekarelik eğlence parkı kompleksinin 15 Ağustos’ta hizmete gireceğini, aynı zamanda parkın içinde Cartoon Network temalı bir alan da olacağını açıkladı. Burada kanalın ünlü yüzleri Ben 10 ve Powerpuff Girls’e özel oyun alanları inşa edilecek.

Dubai’de bu projenin yanında Hollywood’dan esinlenen Motiongate Dubai adlı bir park ve bir de LEGOLAND yükseliyor. Şehrin 2020 turizm hedeflerine ulaşmasında bu tarz eğlence merkezlerinin artışının yardımcı olacağı düşünülüyor. Dubai başarılı olabilirse 2012’de elde ettiği 10 milyon turisti 2020’de ikiye katlayarak 20 milyon ziyaretçi gelmesini bekliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri‘nde kısa bir süre önce Abu Dhabi’li girişimci Miral Asset Management şirketi de Abu Dhabi’de şehre bağlı Yas Adası’na Warner Bros temalı bir park yapılacağının haberini vermişti.

marvel-dubai-park1marvel-dubai-park2marvel-dubai-park3marvel-dubai-park4marvel-dubai-park5marvel-dubai-park6marvel-dubai-park7

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz