Dubai‘yi sadece Orta Doğu’nun değil tüm dünyanın en zengin ve parıltılı iş ve turizm merkezlerinden biri haline getiren dev yatırımlara her yıl yenileri ekleniyor. Bu salı basına açıklanan yeni proje son örnek; tam 2.8 milyar dolara mal olacak alışveriş ve tema parkı “Dubai Parks & Resorts“, bu yılın Ekim ayında açılacak.

Kompleks bünyesinde Taj Mahal benzeri bir konser ve gösteri merkezi, Legoland tema parkı, Bollywood tema parkı, su parkı, lüks bir otel ve tabi bol bol mağaza ve dükkan bulunuyor.

Dubai_Parks_and_Resorts
Lapita Oteli, dev eğlence kompleksinin ortasında uzayan dölün kıyısında bulunuyor.

Havalimanından sürekli servis

“Dubai Parks & Resorts, doğu ile batının birleşerek en ihtişamlı eğlence dünyasını yarattığı benzersiz bir macera adasıdır” sözleriyle reklamı yapılan merkez, ayrıca dünyanın en yoğun havalimanlarından olan Dubai uluslararası havalimanıyla arasında sürekli ulaşım hattına sahip olacak.

Projeyi hazırlayanların belki de en akıllıca kararıysa, Dubai’de aktarma yaparken bir süre beklemek zorunda kalan transit yolcuları hızlı şekilde eğlence ve alışveriş merkezine getirip hızlı ve öz turları ücretsiz sunan özel programlar.

Dubai_Parks_Resorts
Dubai Parks & Resorts bünyesindeki Bollywood Parks içinde yer alan RajMahal Theatre, Hindistan’daki büyülü Taj Mahal sarayından esinlenerek tasarlanmış.

Gerek Dubai şehir devletinin yöneticileri gerekse Dubai Parks & Resorts’u yaratanlar proje hayatta geçtikten sonra çok popüler olacağından çok emin görünüyorlar. 12 ay turist çekmesi beklenen Dubai Parks & Resorts’un 2020 yılına kadar 20 milyon ziyaretçiyi ağırlaması hedefleniyor. Aşağıda detaylı tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz