Seyahatin en zor kısmı giderken bavul hazırlama ve dönerken bavul toplama anıdır. Her şey hazır ve temizse bu işlem biraz daha kolay olabilir ancak her seferinde tüm eşyaları temiz ve eksiksiz olarak bir araya getirmek, özellikle sık seyahat edenler için bir eziyete dönüşebilir. Yeni hizmete giren Dufl uygulamasının amacı art arda yolculuğa çıkanların sürekli temiz kıyafet bulundurmak için harcadığı zamanı onlara geri iade etmek.

Tech Crunch’ın haberine göre, sistem şu şekilde işliyor: Dufl uygulaması indirilip üye olunuyor. Kısa süre sonra Dufl etiketli bir bavul kullanıcının kapısında beliriyor. Kullanıcı valize seyahatlerinde en çok giydiği kıyafetleri koyuyor. Partneri FedEx‘le bavulu geri alan servis içindekilerin listesini çıkarıyor, profesyonel fotoğraflarını çekiyor. Lüks bir otelin temizlik görevlisi hassasiyetiyle düzenleniyor. Artık sanal gardırop hazır. Üyenin yapması gereken tek şey seyahat edeceği adresi paylaşmak ve sanal olarak bavula koymak istediklerini seçmek.

Servis otele ya da konaklama noktasına bavulu kullanıcıdan önce teslim edeceğini garanti ediyor. Seyahat sonuna geldiğinde artık işi biten bavulu yine FedEx alıyor ve Dufl merkezine teslim ediyor. Kıyafetler yıkanıyor, sanal bavula yeniden ekleniyor. Kullanıcı bu sayede ne kirli çamaşırlarla uğraşmak zorunda kalıyor, ne de bavul taşıyor.

Seyahat asistanlık servisindeki sanal dolabının aylık maliyeti 10 dolar, her seyahat için de ek olarak 100 dolar tahsil ediliyor. Bavulun tüm kargo masrafları, elbiselerin yıkanıp, katlanıp, yerleştirilmesi bu ücrete dahil.

Henüz sadece ABD içinde hizmet veren Dufl, 2,5 milyon dolarlık tohum yatırımla kuruldu. Yakın zamanda yurt dışına da açılmayı planlıyor.

dufl bavul (Custom)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz