Portekizli fotoğrafçı André Vicente Gonçalves’in dünyadan kapılar derleme tutkusu İtalya’nın Trento şehrinde bilgisayar bilimleri okurken başlayan fotoğraf kariyerinin son ayağı olmuş.

Fotoğraf tutkusunun peşinden gidip bir daha ardına hiç bakmayan genç sanatçı bir yandan seyahat ederken bir yandan da gittiği şehirlerdeki ilginç pencerelerin fotoğraflarını çekmeye başlamış ve geçen yıl Windows of the World (Dünyanın Pencereleri) kolajıyla sonuçlanmış.

Gonçalyes bu yıl Barselona’ya gitmesini sağlayan Pesquisa Viagens ve Azorlar‘a gitmesini sağlayan Azores Tourism’in sponsorluğuyla yeni bir kolaja hazırlanıyor: Doors of the World (Dünyanın Kapıları)

kapilar-romanya
Romanya

Henüz devam eden proje, farklı şehir ve bölgelerden kapıları yan yana getiriyor. Bu karelerde de görebileceğiniz gibi aynı bölge içinde bile kapılar birbirlerinden çok farklı olabiliyor.

kapilar-portekiz
Portekiz

Parlak kırmızı İngiltere kapılarından Barok stili İspanya kapılarına, sanatçı en sıradan şeylerde bile saklı güzellikleri bir kez daha ortaya çıkarıyor.

kapilar-ispanya
İspanya

Fotoğrafçının arşivine yeni eklenen kareleri ve kolajları takip etmek istiyorsanız Instagram ya da Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

kapilar-ingiltere
İngiltere

Dünyanın pencereleri daha önce yayımlanmıştı. İşte iki örnek:

Alpler'deki kasabalar
Alpler’deki kasabalar
Burano Adası (İtalya)
Burano Adası (İtalya)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz