Uçağa binmeden bir gece önce huzurunuz kaçıyor, kabindeki servisin kalitesinden zerre memnun değilsiniz, üstelik rahat bir koltuk bulmanın mucize olduğunu düşünüyorsunuz. O halde muhtemelen yanılıyorsunuz, sorun sizde değil uçtuğunuz havayolu şirketinde. Yolculuk sırasında ayağınıza giren kramplara, kaba uçuş görevlilerine ve kötü yemeğe (daha kötüsü aç kalmaya) veda etmek istiyorsanız, bu havayolu şirketlerini not alın. Lüksü, kaliteyi, konforu ve ayrıcalık hissini baz alan Travel and Leisure okurları dünyanın en iyi 10 havayolu şirketi seçimini yaptı.

Qantas Airways

Marc Newson’ın business sınıf masajlı hava yatakları, ekonomik sınıfta yorgun ayaklara hamak şeklindeki ayak dinlenme alanları… 8500 mil ve 16 saatle dünyanın en uzun seferini yapan Avustralyalı firma bu işi bildiğini kanıtlıyor.

WBAIRLINES0715-qantas (Custom)

All Nippon Airways (ANA)

Prabal Gurung tasarımı son moda uçuş ekibi kıyafetleri Japon kalitesinin göstergesi. Business sınıftaki koltuklar 180 derece yatabiliyor. Özel tasarım sayesinde koltuğunuzu yanınızdakileri rahatsız etmeden hareket ettirebiliyorsunuz.

WBAIRLINES0715-ANA (Custom)

Korean Air

Hem yerel (Kore) mutfak, hem de Uzakdoğu ve Batı seçenekleriyle her damak zevkine uygun bir menüsü var. Aşırı havalı A380’lerdeki gökyüzü barı sadece birinci sınıf ve prestij sınıfı yolcularına hizmet veriyor.

WBAIRLINES0715-korean-air (Custom)

Thai Airways

Biraz yenilenmeye ihtiyacı var ancak ayrıcalıkları birinci sınıf yolcularıyla sınırlamadığı için oldukça popüler. 82 santimetrelik koltuk aralığı, 6 saatlik uçuşta bile iki kez yemek ikramı… Kim sevmez ki?

wbThai_Airways_Boeing_747-400_(HS-TGA)_departs_London_Heathrow_11Apr2015_arp (Custom)
Thai Airways Boeing 747-400, HS-TGA, Adrian Pingstone, Commons

Virgin Atlantic Airways

Uçuşa bir kadeh şampanyayla başlamak isteyenlerin tercihi. Vivienne Westwood tasarımı üniformalar, 96 santimetrelik koltuk aralığı ve tabii ki ikindi çayı ve puding…

WBAIRLINES0715-virgin-atlantic (Custom)

Air New Zealand

Ailelerin favorisi. Özellikle ekonomi sınıfı yan yana üçlü koltuğu kol koyma aparatlarını yok ederek bir kanepeye çevirebilen firma ailelere ev konforu sunmakta usta.

WBAIRLINES0715-Air-New-Zealand (Custom)

Cathay Pacific Airways

Gökyüzündeki Hong Kong‘lu gurme müşterilerine en iyi yemeği sunabilmek için Michelin yıldızlı restoranlarla çalışıyor. Üstelik koltuklarındaki enseye destek veren başlık tasarımı rakiplerine göre en üstün yanı.wbcathay0715-1 (Custom)

Qatar Airways

Doha merkezli firmanın listede olma sebebi ekstra geniş gövdeli Airbus 350 olabilir, Nobu Matsuhisa ve Vineet Bhatia tarafından hazırlanan menü de, belki de en iyi şarabı bulmak için 10 kilometre dağ tırmanan James Cluer’ın şarap menüsüdür…

WBAIRLINES0715-qatar (Custom)

Emirates

Arap mutfağının seçkin örnekleri, birinci sınıftaki birinci sınıf çarşaflar, Bvlgari imzalı hediye paketleriyle bile rakiplerinin önünde.

WBAIRLINES0715-emirates (Custom)

Singapore Airlines

Singapurlu firma 20 yıldır listenin birincisi. Endüstrinin servis ve konfor standartlarını o belirliyor. İkram yemek ve içki sunan ilk havayolu. Dünyanın en büyük uçağı Airbus A380 ile uçan ilk havayolu da o. Yakın zamandaysa yolcularına 13.3 inç büyüklüğündeki yüksek çözünürlüklü ekranlarda film, müzik ve dizi izleme olanağı sundu. Uçuş görevlilerini dört aylık bir eğitimden geçirmesi de servis kalitesinin ardındaki en büyük etkenlerden biri.

WBAIRLINES0715-singapore (Custom)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz