Dünyadaki en korkutucu uçak pisti bu olabilir mi?

korkutucu havalimanı

Uçakların kalkış ve inişlerini yakından izlemek isteyen varsa bunun için dünya üzerindeki en ideal ve korkutucu havalimanı Karayipler‘de. Karayip Adası St Maarten’de yer alan Princess Juliana International Airport plaja o kadar yakın ki plaja yüzmeye ve güneşlenmeye gelen tatilciler tam kafalarının üstünden kalkan ve inen uçakları izleyebiliyor. Hatta sırf bu özelliğinden dolayı bu adayı tercih eden turistler var.

Plajdaki turistlerin gün içinde bir Boeing 747 ya da Airbus 340 gövdesine neredeyse dokunacak kadar yakın olduğunu bu manzara yüzünden sadece 2 bin 200 metreden oluşan pist dünyanın en korkutucu pisti olarak anılıyor.

Tribune’ün haberine göre, alçak uçan uçakların yaralanmalara hatta ölümlere sebep olabileceği uyarıları yapılsa da uçaklarla birlikte fotoğraf veya selfie çekmeye çalışan kalabalık turist grupları korkutucu havalimanı kıyısında risk almaktan kaçınmıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir turist tatilcilerin hemen üstünden doğru iniş yapan PAWA Dominicana uçağını kayda aldı. Youtube’de paylaşılan video, turistlerle dolu plaja inen uçağı ve hayrete düşen tatilcileri gösteriyor.

Princess Juliana Karayipler’in en yoğun ikinci havaalanı.

(fotoğraf: Youtube)

https://youtu.be/kdkcVyGZLfs

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz