Dünyanın en lüks ve pahalı otel süiti geçenlerde Viva lüks yaşam sitesi tarafından tespit edilip yayınlandı. Cenevre’deki Hotel President Wilson otel kompleksinin çatısında yer alan The Royal Penthouse Suite, 2017’de ‘dünyanın en pahalı otel odası’ olarak kayıtlara geçti. Geceliği 80 bin ABD doları (310 bin TL) olan dev süit ve beraberinde sunulan hizmetler dudak uçuklatıyor.

Otelin en üst katında yer alan süit 1680 metrekare net alanıyla Avrupa’daki en büyük otel süiti. Cenevre Gölü‘ne bakan nefis manzaralı dev bir terasa sahip süitte kendi tuvalet ve banyosu olan 12 adet ultra lüks yatak odası ve bir fitness salonu bulunuyor.

‘Master bedroom’ yani ana yatak odası olarak düzenlenmiş iki odada ayrıca dev birer giyinme odası ile göl manzaralı jakuziye, ayrı duşa, buhar odasına ve aynaya entegre dev akıllı televizyona sahip banyolar bulunuyor.

Hepsi bu kadar değil elbette. The Royal Penthouse Suite’te kalanlara özel şef ve şoför hizmet ediyor. Süit katında 24 saat boyunca servis, temizlik ve güvenlik elemanları da var.

Salonda bulunan televizyon, ev için üretilmiş dünyanın en büyük Bang&Olufsen marka televizyonu. Steinway kuyruklu piyano, Brunswick bilardo masası, özel asansör de odayla birlikte geliyor.

Fotoğraflar: Hotel President Wilson

İlginizi çekebilir:

2017’nin en iyi otelleri [Travelers’ Choice Ödülleri]

Mükemmel otel deneyiminin kısa formülü: Her şey personel ve temizlikte bitiyor!

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz