Bir uçak biletine en fazla kaç lira verilir? Söz konusu dünyanın en pahalı uçak bileti ise bu miktar neredeyse İstanbul’un şehir merkezinden uzaklarında 2 oda 1 salon daire almaya yetecek kadar yükseliyor. Etihad’ın Londra’dan Melbourne’e uçan “rezidans” süitinin bedeli 55 bin paund yani 230 bin lira…

Milyonerler ve süper zenginler sıraya girebilir. Etihad’ın 3 odalı gökyüzündeki penthouse süiti gelmiş geçmiş en pahalı ve en lüks hava yolculuğunu sunuyor. Kendine özel aşçısı ve uşağı olan süit İngiltere’den Avustralya’ya uçuyor ancak yolcuların Abu Dhabi’de aktarma yapmaları gerekiyor. Bu kısa süre içinde geçiş beklenirken birinci sınıf lounge’da ikram ve hizmet devam ediyor.

Daily Mail’ın haberine göre, “The Residence” adlı 12 metrekarelik 3 bölmeli süit, salon, yatak odası ve banyodan oluşuyor ve sadece Etihad’ın filosundaki Airbus A380-800 araçlarında yer alıyor. Süit iki kişi tarafından da rahatça kullanılabilecek biçimde tasarlanmış. Katlanan yemek masaları, 32 inçlik LCD televizyon geniş kanepelerle uçakta olunduğunu unutmak bile mümkün.

Uçakta bulunan usta bir şef tarafından hazırlanan yemeklerin servisi ise Savoy’un eğittiği garsonlarca yapılıyor. İtalyan tasarımı çift kişilik yatağın yer aldığı (ticari havayollarında bir ilk) yatak odasının duvarında 27 inçlik bir LCD televizyon daha bulunuyor. Yolcuların inmeden önce hazırlanmaları için duş, makyaj aynası ve saç kurutma makinesi gibi detaylar da düşünülmüş. Her Etihad A380 uçuşunda görevli Norland Collage mezunu bir dadının uçakta çalıştığını da not düşelim.

Dünyanın en pahalı uçak biletinin fiyatına havaalanına ve havalanından özel transfer, özel check-in ve kişiye özel lounge gibi hizmetler dahil.

Etihad’ın Londra-Melbourne uçak bileti ile birlikte bir önceki rekorun sahibi yine aynı şirkete ait New York-Mumbai hattı da 3 bin paund geride kalarak ikinciliğe geriledi.

etihad-pahali-bilet1etihad-pahali-bilet4etihad-pahali-bilet5etihad-pahali-bilet2etihad-pahali-bilet3

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz