Kendilerine “Urban Cowboys” adını takan şehir kaşifleri Dan Andrews ve Will Sanderson dünyanın en yüksek rezidans binası Marina 101 adlı gökdelenin tepesine tırmandılar ve henüz inşa halindeki binadan güneşin doğuşunu videoya aldılar.

Sosyal medyada görülen ilgi insanları daha uç eylemler yapmaya ve bunu paylaşmaya itiyor. Andrews ve Sanderson adlı İngiliz ikili de turist olarak gittikleri Dubai’de bu ekole katılanlardan oldular. Güvenlik görevlilerini atlatıp Marina 101 gökdeleninin tepesine kadar çıkan şehir kovboyları 430 metrelik binaya yaklaşık bir buçuk saatte tırmandılar. Zirveye vardıklarında 31 derecede göz alıcı bir gün doğumuna şahitlik ettiler.

Andrews ve Sanderson 19 yaşında ve ikisi de Holmfirth, Yorkshire’dan. Sabah 5:00’te inşaata gizlice giren ikili maceralarını Youtube’de de paylaştı. Andrews her katta 24 basamak çıktıklarını ve neredeyse ilk kez amaçlarından vazgeçip dönmeyi düşündüklerini ancak aşırı zorlanmalarına rağmen görevi tamamladıklarını söyledi. İkili tepeye çıktığında ayakları titremiş ve 15 dakika boyunca birbirleriyle bile konuşamamışlar.

Videoda Dubai’nin şehir manzarasının yanında günün ağardığı Arap Denizi de görülüyor.

Tırmanılan Marina 101’in inşaatı 4 yıldır sürüyor ve bu yıl sonunda hizmete girmesi bekleniyor. Rezidansın içinde 33 katlı bir Hard Rock Hotel’in yanında yüzme havuzları, barlar, restoranlar, spor salonları da yer alacak. Marina 101, dünyanın hali hazırdaki en yüksek binası Burj Halife’nin yer aldığı Dubai’nin en yüksek ikinci yapısı olacak.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz