PC ve konsol oyunu tutkunlarının olası bir Amsterdam gezisi sırasında da oyunlarından kopmamalarını sağlayan ve ‘dünyanın ilk dijital oyun otel’ ünvanını koruyan The Arcade Hotel, tam 800 bin euroluk dev bir yatırımla yenilendi. Yüksek talebe cevap verebilmek için oda sayısı 43’e çıkarılan oteldeki mevcut oyun ekipmanı envanterine sanal gerçeklik gözlükleri ve onunla oynanabilecek oyun kütüphanesi de eklendi.

Açılalı henüz 1 yıl olan The Arcade Hotel aslında üç yıldızlı, ortalama konfor kalitesine sahip bir otel. Onu diğerlerinden ayırt eden tarafı, oyuncuların istek ve tutkularına hitap eden dekorasyon ve servislere sahip olması. Otelde Atari’den Nintendo’ya, Gameboy’lardan Xbox ve PlayStation’ he türlü oyun teçhizatını bulmak mümkün. Elbette bunlarla oynanabilecek, ve ücretsiz kullanılabilen, dev bir oyun kütüphanesi de var.

Yeni yatırımla otelin lobisi, barı ve odaları yenilenmiş, lobiye arcade oyun makineleri ve çoklu oyunculu oyun köşeleri kurulmuş, VR (sanal gerçeklik) başlıkları ve oyunları da koleksiyona eklenmiş.

Konuklar arasında sık sık turnuvalar düzenlenen otelde ayrıca zengin bir çizgi roman kitaplığı ve şehri gezmek için bisiklet kiralama olanağı da mevcut. Bu arada yenilenmiş haliyle 1 Nisan’da yeniden açılış yapacak olan otelde gecelik oda bedelinin 125 ile 250 euro arasında değiştiğini belirtelim. Aşağıda önceki haline ait bazı fotoğraflar bulabilirsiniz.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz