Yerden neredeyse 35 metre yüksekte havada asılı bir havuzda yüzmeye cesaret edebilir misiniz? Cevabınız evetse Londra‘daki Embassy Gardens tam size göre…

Açık hava havuzları, deniz manzarasıyla havuzu birleştiren sonsuzluk havuzları, hatta çatı havuzlarına bile alışığız. Londra‘da inşası devam eden 10 katlı iki binanın en üst katları arasında yer alan transparan havuzsa bizi kesinlikle bir ilkle tanıştıracak.

2019 yazında İngiltere başkentinin silüetinde boy göstermeye hazırlanan havuz, Nine Elms‘deki 15 milyon pound’luk bir emlak projesinin simgesi. Akrilik tabanıyla içinde yüzenlerin aşağıyı da görmesini sağlayacak sıra dışı havuz, kompleksteki Legacy Building ile EG:LE adlı Embassy Gardens sakinlerine özel kulübü birbirine bağlayacak.

Yeni Amerikan Büyükelçiliği’ne komşu projenin ilk etabı üç yıl önce sadece bir hafta içinde tamamen satılmıştı. The Travel Magazine‘in haberine göre, 179 daireden oluşması planlanan ikinci etapta 1+1, 2+1, 3+1 ve penthouse tipi daireler yer alacak.

Toplamda 2 bin eve ulaşması beklenen yerleşim, peyzajlı bahçeleri, nehir kenarındaki yürüyüş yolları, butik oteli, restoranları, barları ve 130 bin metrekarelik alışveriş alanıyla sadece yeni bir yaşam alanı değil, yeni bir yaşam biçimi de sunuyor.

(fotoğraflar: Embassy Gardens, Ballymore Group)

embassy gardens (Custom) Sky-Pool1-embassy gardens (Custom) Sky-Pool2-med-res (Custom) theestate2-embassy gardens (Custom) thestory1-embassy gardens (Custom)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz