EMITT (East Mediterranean International Tourism & Travel Exhibition – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 22’inci kez kapılarını açtı. Bu yıl 60 bin metrekarelik 10 salonda 85 ülkeden 1065 katılımcının ağırlandığını açıklayan yetkililer, fuarı bu yıl 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesini bekliyor.

Fuarın ilk iki günü turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gün ise tatil tüketicilerine ayrılmış. Tatile çıkmayı planlayanlar, fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını, bütçelerine uygun tatil rotalarını ve erken rezervasyon kampanyalarını inceleyebilecek.

Dünyada her 6 kişiden biri yurt dışına seyahat etti

Açılış konuşmacılarından biri olan Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü Eski Genel Sekreteri Taleb D. Rifai, 2017’de 1,3 milyar kişinin uluslararası yolculuk yaptığını açıkladı. Turizm sektörünün dünya genelinde kimyasallar ve gıdadan sonra en büyük üçüncü sektör olduğunu söyleyen Rifai, büyümenin bundan sonra da hız kesmeyeceği görüşünü paylaştı.

EMITT fuarı T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında düzenleniyor. Fuar programı, yerleşimi ve katılımcılara ilişkin ayrıntılı bilgiyi fuarın resmi sitesinde bulabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Avrupa’da en çok Macarlar ve Lüksemburglular geziyor, Türkler sınırı bile geçemiyor

2017 hava yolcu taşımacılığında en vukuatsız yıl oldu [Rapor]

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz