Dünyadaki en ucuz ve pahalı havalimanı otoparkları

havalimanı otopark

Havalimanlarındaki park yerleri özellikle kısa süreli seyahatlere çıkan kişilerin oldukça işine yarayabiliyor. Araçların havalimanı otopark alanında bırakılması, yolculuktan dönüşte varış saati ve araç bulma sıkıntısı yaşamadan yolcunun evine hızlıca ulaşabilmesini sağlıyor. Ancak her şey park tarifelerine bağlı elbette. My Voucher Codes adlı indirim kuponu sitesinin derlediği rakamlara göre bu konuda en talihsiz yolcular Londra‘da. Çünkü bir haftalık havalimanı otopark ücretinin en yüksek olduğu 10 havalimanından üçü burada bulunuyor.

Şirketin hazırladığı Global Airport Parking Index‘te trafiği en yüksek olan 100 uluslararası havalimanı otoparkı sıralanmış. Yedi günlük park ücreti 249.38 dolar olan Londra Heathrow Havalimanı otoparkı ilk sırada yer alırken, onu 234.61 dolarla Abu Dhabi International, 218.79 dolarla Londra Stansted, 216.31 dolarla Zürih ve 192.85 dolarla Londra Gatwick izliyor.

Toplam 100 havalimanı otoparkı içinde en düşük haftalık park ücreti 29.98 dolarla Bangkok‘taki Suvarnabhumi Havalimanı’nda bulunuyor. İstanbul Atatürk Havalimanı otoparkı yedi günlük ortalama 69.27 dolar ücretle 69’uncu, Sabiha Gökçen Havalimanı da 46.50 dolarla 89’uncu sırada yer alıyor. Dünya ortalamasıysa 96 dolar civarında.

Yedi günlük park ücreti bazında dünyadaki en pahalı ve en ucuz 10 havalimanı otoparkı aşağıda. 100’lük tam listeyi ve detayları şirketin web sayfasında bulabilirsiniz.

Kaynak: My Voucher Codes

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz