Ürkünç yerleri seven gezginler için dünyadan 9 öneri

Görmeden ölmemeniz gereken “güzel” yerlere ilişkin onlarca liste bulmak mümkün; ancak ürkünç ve ilginç oldukları için her yıl turist akınına uğrayan yerler de az değil. İşte tatilinin bir kısmında korku kaynaklı adrenalin atağı yaşamak isteyenler için dünyanın en ürkünç yerlerinden 9 tanesi:

Aokigahara Ormanı, Japonya

Fuji Dağı yakınlarındaki bu muhteşem güzellikteki orman, kendi adı haricinde ‘İntihar Ormanı’ olarak da biliniyor. Son 60 yılda 100 kişinin kendini öldürmek için gittiği orman bu yüzden turistlerin pek ilgisini çekmiyor.
Paris katakombları


Paris’in altındaki tünel ağının toplam uzunluğu yaklaşık 280 kilometre ve söylenen göre 6 milyondan fazla cesede mezarlık olmuş durumda. Katakomblardan bazıları halkın ziyaretine açık olsa da büyük kısmı hala gizli ve ancak ürkünç mekanları seven maceraperestlerce kaçak olarak ziyaret edilebiliyor.

Tophet Tapınağı, Tunus

Antik Tunuslular zor zamanlarda onları koruyacağı inancıyla burada binlerce çocuğu kurban etmişler.
Poveglia, İtalya

Veba Adası adıyla da bilinen Poveglia kötü şöhretini hak ederek alan yerlerden. 1793 ile 1814 yılları arasında burada 160 bin kişi karantina altında tutulmuş ve ölmüşler. Bugüne kadar gelen toplu mezarlar var. Daha da korkuncu adada son olarak bir akıl hastanesi hizmet vermiş ancak buradaki bir doktor hastaları üzerinde garip deneyler yapmış ve sonunda hayaletlerin peşinde olduğunu iddia ederek intihar etmiş.

Beelitz-Heilstätten Hastanesi, Almanya

Bugün terk edilmiş bu hastanede Adolf Hitler ve Nazi rejiminin üst yönetimi tedavi görmüş. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?
Jacob’s Well (Yakub’un Kuyusu), Teksas, ABD

Doğal kaynak suyu havuzları özellikle dolambaçlı su altı mağaraları ve labirentleriyle meşhur. Heyecan seven dalış meraklılarının popüler mekanı sık sık boğulmalara sahne oluyor. Bugüne kadar dalgıç labirentlerde sıkışıp boğularak hayatını kaybetmiş.

Akodessewa Çarşısı, Togo

en korkunç akodessewa

Togo halen birçok yerel dini inanışın sürdüğü bir ülke. Alışverişe çıkarsanız Akodessewa Çarşısı’nda maymun kafalarıyla karşılaşabilirsiniz. En korkunç alışveriş deneyiminizi burada yaşayabilirsiniz!
Capela dos Ossos (İskeletler Şapeli), Portekiz

1500’lerde ruh hali pek de yerinde olmayan bir keşiş tarafından ‘dekorasyonu’ yapılan bu şapelin duvar ve tavanları yaklaşık 5 bin keşişin kafatası ve iskelet parçalarıyla kaplanmış.

West Virginia Eyalet Hapishanesi, ABD

100’den fazla idama sahne olan bu hapishanede kötü ruhlu hayaletlerin gerçek olup olmadığını keşfetmenin kararı size kalmış.

Bu listeyi bir kenara not ettiyseniz, dünyanın en korkutucu otellerini anlattığımız galeriye de mutlaka göz atın.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz