Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, Boeing 787 ile uçtuğu destinasyonlara 2016’da aralarında İstanbul’un olduğu 5 kenti daha ekliyor.

Boeing firmasının 2011 sonunda ilk ticari uçuşlara çıkan 787 Dreamliner serisi uçakları önceki yıl filosuna katan Etihad Airways, Abu Dabi ile İstanbul, Düsseldorf, Perth, Şangay ve Johannesburg’a günlük uçuşlar gerçekleştirecek. Bu hatlarda daha önce çalıştırılan uçaklar ise başka hatlara kaydırılacak.

etihad-seatHavayolunun şu anda Abu Dabi’den Brisbane, Washington, Singapur ve Zürih’e uçan beş adet 787’si bulunuyor. Şirket önümüzdeki bir kaç yıl içinde filosuna 66 adet 787 daha katacak.

Etihad için modifiye edilen B787-9 Dreamliner‘larda 28 Business Studio ile Ekonomi sınıfında yer alan 271 akıllı koltuk bulunuyor. Business Studio kabinlerinde 2 metre boyunda yatağa dönüşebilen koltuklarla 18 inç ekranlı TV ve gürültü engelleyici kulaklıklar bulunuyor. Akıllı ekonomik koltuklarda ise “sabit kanatlı” koltuk başlığı, ayarlanabilir bel desteği ve 11,1 inç ekranlı kişisel ekran var.

Etihad’in 2014’te hazırladığı Business Studio videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/rQcqpqYzvJw

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz