Foreo’dan kış gezginleri için cilt bakımı önerileri

Soğuk hava dalgasının yaklaşmasıyla çoğumuz kış kaçamaklarını planlamaya başladık bile. Kazaklar, bereler, eldivenler ortaya çıktı da, cildimizi soğuktan korumak için nelere ihtiyacımız var ona bakalım asıl. İsveçli güzellik teknolojisi markası Foreo, cildimizi kışa hazırlamaya ve soğuk havaların zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olacak dört temel cilt bakımı önerisi paylaşıyor:

Ölü derilerden arının

Yaz boyu güneş ışınlarına maruz kalan cildinizde ölü deriler birikir. Yüzünüzde biriken ölü derileri düzenli olarak temizlemek, cildinizi dondurucu havalara hazırlamaya ve nemlendiricinizin daha etkili olmasına yardımcı olur. Sert iklimlerle karşılamadan önce cildinizi peeling ve kese yardımıyla arındırarak, kışa uygun nemlendiricinizin maksimum oranda emilmesini sağlayabilir ve soğuğun sebep olduğu kurumayı önleyebilirsiniz. Son olarak cildinizin pul pul dökülmemesi için aşırı uygulamalardan kaçının.

Sıcak sudan kaçının

Sıcak su, soğuk bir günde kendinizi daha sıcak ve rahat hissetmenizi sağlasa da, cildinizin doğal yağlarının kaybolmasına ve cildinizin hızla kurumasına sebep olur. Yüzünüzü sıcak yerine ılık su ile yıkamak bu durumu ortadan kaldıracaktır.

Her zamankinden daha çok nemlendirin

Güzel havalarda, cildinizin nem dengesini korumak için günde bir veya iki kez hafif bir nemlendirici uygulamak yeterli olabilir. Ancak, soğuk havalar cildinizin yaz aylarına göre çok daha hızlı kurumasına sebep olur. Kış aylarında cildinizi rutin nemlendiricinize ek olarak hindistan cevizi veya badem yağı gibi zengin yağlara beslemek dondurucu soğuklar karşısında ihtiyacı olan nem dengesini korumasına yardımcı olacaktır.

Mevsim gıdaları tüketin

Kış aylarında yetişen meyve ve sebzelerini içeren bir beslenme düzenine sahip olmak, cildinizin de ihtiyacı olan takviyeleri almasını sağlar. Soğuk havalarda cildinizin formunu korumasına yardımcı olacak üzüm, kızılcık, portakal, fındık gibi vitamin ve antioksidan bakımından zengin gıdaları tercih etmeye özen gösterin. Ayrıca düzenli su tüketerek cildinizi içeriden de nemlendirmeyi unutmayın.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz