Bisiklet tutkunuysanız, hele bisikletle uzun yola çıkıyorsanız Garmin‘in bisikletçilerin güneş gözlüğüne monte edilebilen aksesuarı Varia Vision tam size göre. 90’ların başında ancak Görevimiz Tehlike‘nin dizi versiyonundaki gizli ajanlarda görebildiğimiz arttırılmış gerçeklik gözlüklerini çok yakında iki teker üzerinde kullanabileceksiniz.

Varia Vision henüz üretim aşamasında ancak piyasaya çıktığında sadece performansınızı değil, trafik ve harita bilgilerini de sizinle paylaşacak.

Hali hazırda birçok bisikletçi tutacaklarında küçük elektronik cihazlar taşıyor. Fakat trafikte bisiklet kullanırken aşağıya odaklanıp o aksesuarların ekranına bakmak bir kazaya sebebiyet verebileceği için hem tehlikeli hem de sürekli hem de takip etmesi zor olduğu için yönlendirmeleri kaçırmak ve yanlış yollara girmek olası.

Arttırılmış gerçeklik uygulaması Varia Vision sayesinde bilgiler tam gözünüzün önüne düşecek, başka bir yere bakıp dikkatiniz dağılmayacak. İhtiyacınız olan trafik yoğunluğu bilgisi, hangi yöne dönmeniz gerektiği, telefonunuza düşen uyarı mesajları gözlüğünüzün camında belirecek.

Tech Crunch’ın haberine göre, çalışma prensibi olarak Google Glass‘a çok benzeyen aksesuarın yanındaki bir tuşla menüler arası geçiş sağlamak mümkün. Her ışıkta aynı netlikte görebilmeniz için su geçirmez bir ışık sensörü de tasarıma dahil.

8 saatlik pil ömrü ile uzun sürüşleri mümkün kılacak kapasitedeki yeni icat ne yazık ki çok ucuz değil, ortalama bir akıllı telefon fiyatında, 400 dolar.

Ürünün önümüzdeki iki üç ay içerisinde piyasaya sunulması bekleniyor. Varia Vision, bisikletiniz ve sırt çantanızla bir dünya turu istemez misiniz?

https://youtu.be/Vawlcj5-JPc

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz