Keşfetmek; yeni yerler, yeni hayatlar tanımak insanın içgüdülerinden biri. Bu yüzden hafta sonu tatillerinde, bayramlarda, yıllık izinlerde ya da fırsatlar ve bahaneler yaratıp yola düşüyoruz. Amerikalı seyyah ve fotoğrafçı Travis Burke içinse bu içgüdü bir yaşama biçimine dönüşmüş. Hatta ona sorarsanız güzel bir yer keşfetmenin yolu iyi bir plan yapmaktan değil; sadece tercihen bir minibüs karavan hazırlayıp yola çıkmaktan ve hiç durmadan birkaç saat boyunca yol almaktan geçiyor.

Anneannesinin kamp için kullandığı eski minibüsünü tam teşekküllü bir macera aracına dönüştüren Burke, Bored Panda‘da anlattığı hikayesine göre bir buçuk yıldır yolda. Uzakları keşfetmek, tropikal adaları görmek de istiyor elbet ama önceliği önce yaşadığı toprakları yani Kuzey Amerika‘yı keşfetmek. Gezdiği yerleri ve buralardan fotoğrafları paylaştığı TravisBurkePhotograhy.com‘a bakılırsa çoğu zaman gitmeye üşendiğimiz yakınımızdaki bir milli parkta ya da bir ormanda bile keşfedilecek bir şelale, mutlaka izlenmeyi bekleyen bir gün batımı ve yaşanmayı bekleyen bir sürü macera bekliyor.

Görende valizini toplayıp direksiyon başına geçme hissi uyandıran kareleri için “Bu fotoğrafları çekerken yaşadığım coğrafyadan ilham aldım” diyen Burke, fotoğraflardaki insan unsurunu herkesin kendini buralarda hissedebilmesi ve bağ kurabilmesi için kullandığını söylüyor.

Kaliforniya’nın tepesinde bir yaz gecesi
12_TravisBurkePhotography__880
Oregon kıyısında kamp07_TravisBurkePhotography__880

Washington’ın tehlikeli ve güzel buz mağaraları
04_TravisBurkePhotography__880


Arizona’da dinozor izlerinin peşinde
DCIM101GOPROG0371095.


Bilinmeyen Vermont

14_TravisBurkePhotography__880
Kaliforniya kıyılarıTurning-Grandmas-Old-Van-Into-an-Adventure-Mobile-to-Travel-the-Country__880

Henüz gidilmemiş yollar (en güzel yol)
Turning-Grandmas-Old-Van-Into-an-Adventure-Mobile-to-Travel-the-Country20__880

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz