Google geçtiğimiz günlerde yeni bir hizmet sunmaya başladı: Google Destinations. Arama devi bu sayede başka seyahat arama araçlarına ve motorlarına ihtiyaç kalmamasını amaçlıyor.

Hizmet şöyle çalışıyor: Kullanıcı varmayı istediği destinasyonu (kıta, ülke, bölge vb.) telefonundaki Google arama motoruna yazıyor, Google da o kişiye uygun otel ve uçak bileti fiyatlarını sunuyor. Seyahat tarihleriyle oynamak, değişen trend ve fiyatları kontrol etmek ve bütçeye, kişi sayısına ve seyahat tercihlerine göre bu sonuçları kişiselleştirme imkanı sağlıyor.

Birçok insan bilmediği bir konuda bilgi sahibi olmaya çalışırken ilk iş Google’a sarılsa da nedense seyahat planlarında Google aramasını kullanmayı pek tercih etmiyor. Nereye gideceklerine karar vermişse de Expedia, Kayak, Tripadvisor ve booking.com gibi alternatiflere yöneliyor. Google’ın hedefi de bu alışkanlığı oluşturmak, özellikle telefon kullanıcıları için.

Google Flights’ı güçlendirecek

CNN’in haberine göre, Google birkaç yıldır uçuş ve otel bilgilerini yavaşça işliyordu. Bu çabaların en geç Google Flights’ın açıldığı 2011’e dayandığı düşünülüyor. Google geçtiğimiz yıl da otel arama özelliğini devreye sokmuş ve reklam verenleri sonuçlara yerleştirmişti.

lvlqsr3sjtyhxhn2aglm
Google’ın Destinations için mobil platformu seçmesinin sebebi kullanıcı istatistikleri. Bu istatistiklere göre artık çoğunluk rezervasyon ve alışveriş işlerini telefonla hallediyor.
https://www.youtube.com/watch?v=EnlsEyN7qmw

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz