Seyahat ederek Avrupa haritasına ‘”Brexit’i durdurun” yazıyor

Stop Brexit Avrupa

Henüz haberi olmayan az sayıda okuyucumuz için yazalım; Birleşik Krallık, 29 Mart 2019’da Avrupa Birliği’nden ayrılıyor. Hakkında hala hararetli tartışmaların sürdüğü süreç ülkede ‘Brexit‘ olarak adlandırılıyor. Pek çok Britanyalı, referandumda kılpayı kabul edilen ancak büyük bir kesimin büyük yanlış olarak gördüğü Brexit’e karşı Stop Brexit (Brexit’i durdurun) kampanyası başlatmış durumda.

Süreçten en az iş insanları kadar kötü etkilenecek gezgin/turist/yazlıkçı kesim de sürece çoğunlukla karşı. Zira içinde bulunduğumuz yaz sezonu, Birleşik Krallık pasaportu taşıyanların Avrupa Birliği sınırları içinde serbest dolaşım hakkını kullanarak tatil yapabildikleri son yaz. 28 yaşındaki Exeter mukimi Andy Pardy, bu son yazı kapsamlı bir Avrupa turu yaparken aynı zamanda ‘dev’ bir mesaj vermek için harcıyor.

Dijital pazarlama danışmanı Pardy, işinden istifa ederek çıktığı ve “Son Avrupa Turu” olarak nitelendirdiği gezisi sırasında Arktik kıyılarından Akdeniz’e kadar pek çok noktaya uğrayarak Avrupa haritası üzerinde “Stop Brexit” (Brexit’i durdurun) yazıyor. Yanında götürdüğü GPS izleme cihazı, yazıyı oluşturan rotayı harita üzerinde işaretliyor ve ortaya şöyle bir şey çıkıyor.

Brexit oylamasına ağırlıkla “hayır” oyu veren İskoçya‘daki Loch Lomond’dan 16 Temmuz’da gezisine başlayan Pardy, seyahatini karavana dönüştürdüğü bir VW Transporter ile yapıyor. Temmuz bitmeden yazısının “Stop” kısmını tamamlayan gezgin, bu yazı yazıldığı sıralarda “Brexit”in “r”sini gitmekle meşgul. Tamamlanması yaklaşık 12 bin sterline (15 bin dolar) malolacak 3,621 km’lik parkur şöyle bir şey:

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz