Almanya‘nın ve Avrupa ‘hipster’lığının başkenti Berlin, eski rağbetini kaybeden Avrupa kıtasının aksine popülerliğini artıran destinasyonlardan biri. Hem süper zenginlerin tercihi, hem dünyanın buluşma noktalarından biri, üstelik ucuza 5 yıldızlı otelde kalma şansı sunuyor. 2015 sonbahar kampanyasında renklerini Los Angeles fonuyla tanıtan İtalya‘nın havalı çocuğu Gucci de, 2016 bahar kampanyası için onu seçti.

Markanın kreatif direktörü Alessandro Michele‘nin kararıyla başlayan sürreal Berlin macerasının fotoğraflarını Glen Luchford çekti. Garip bir rüyayı andıran karelerde Peyton Knight, Elizabeth Moore ve Nicole Atieno’nun başını çektiği modeller zaman zaman bir terasta, zaman zaman pespembe bir tuvalette, hatta bazen ellerinde bir tavus kuşu ve kaykayla 70’ler modasını geri çağırıyor.

Michele, geçtiğimiz yıl Gucci‘nin idaresini eline aldığından beri moda camiası onun göz alıcı desenli parçalarının peşinde. Tasarımlar o kadar popüler ki Gucci CEO’su Michele imzalı son iki koleksiyonda da indirim yapılmayacağını açıkladı.

(fotoğraflar: Glen Luchford)

berlin-gucci-2 (Custom) (2) berlin-gucci-3 (Custom) berlin-gucci-4 (Custom) (2)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz