Hakkımızda

Ruhu zengin ve gezgin modern zaman seyyahları için gezi seyahat kültür turizm ve teknoloji odağında yazı, haber ve kılavuzları paylaşmak üzere 2016 başında ufak ufak içerik üretmeye başlayan küçücük bir ekibiz. Zaman zaman özgürlük alanları daraltılmaya çalışılsa da her geçen gün dünyaya daha bir alıcı gözle bakan meraklı insanımıza ‘gezenin’ değil ‘gezilen yerin’ hikayesini anlatmayı hedefliyoruz. Yani bu sayfalarda çok fazla ‘selfie’ ya da ‘işinden ayrıldı dünyayı gezdi’ haberleri bulamayacaksınız :-).

Yurt dışı odaklı, evrensel, objektif, keyifli, ilham verici içerik sunmayı istiyoruz.

Tuzak başlıklar atmıyor, gizli reklam haberleri yayınlamıyor, evrensel etik değerlere sahip çıkıyoruz.

Türkçe’yi doğru, özenli ve anlaşılır şekilde kullanmaya çalışıyoruz.

Sitede ve sosyal medya sayfalarımızda küfür ve reklam içermeyen tüm okur yorumlarını koşulsuz yayınlıyoruz.

Sayfa yenileme, sonsuz sayfa saydırma gibi gizli trafik artırma yöntemleri kullanmıyoruz.

Yararlandığımız kaynakları mutlaka yazı içinde linklerle gösteriyoruz.

Hiç bir yazı, fotoğraf veya araştırmayı izinsiz veya telif hakkı ihlali yaparak yayımlamıyoruz.

Girişimin gerek içerik üreticisi gerekse destekleyici olarak bir parçası olmak istiyorsanız, editor@gezzio.com adresinden sitenin editörü Noyan Ayan‘a ulaşabilirsiniz. Ayan dışında sitenin hazırlanmasına pek kıymetli dostlarımız Merve Turan ve Yiğit Kenan Pak‘ın da katkıda bulunduğunu belirtelim.

Yukarıda söylediğimiz gibi hiç bir içeriği izinsiz veya telif ihlali yaparak kullanmıyoruz, dolayısıyla Gezzio’daki yazılarımızı linkli kaynak göstererek ‘kısmen’ kullanabileceğinizi özellikle belirtmek istiyoruz. Lütfen yazıların tamamını kopyala-yapıştır yapmayacak kadar saygılı ve adaletli olalım.

Yolunuz açık olsun.