Havaalanına tam zamanında gidip o iki üç saati check-in ve sonrasında gümrüksüz alışverişte geçiriyorsanız bu liste sizi pek alakadar etmeyebilir ancak sık seyahat ediyorsanız, iş veya özel nedenlerden dolayı internete ihtiyacınız oluyorsa ya da aktarmalı uçuşlar yüzünden uzun molalar vermek zorunda kalıyorsanız uçağa bineceğiniz havalimanında kablosuz internet hızının tatmin edici olması öncelikleriniz arasında olmalı.

Kullanıcıların internetlerinden faydalandıkları otel ve havaalanlarını oyladıkları Rotten Wi-Fi blogunun yaptığı araştırmaya göre, 2015 yılında dünyanın en hızlı kablosuz internetine sahip olan havaalanı 42.22 Mpbs ile Tayland‘ın başkenti Bangkok‘taki Don Mueang oldu.


İkinci sırayı sürpriz bir şekilde 36.23 Mpbs Little Rock, Arkansas‘taki Bill and Hillary Clinton Yurtiçi Havaalanı‘nın aldığı listede, üçüncü ise yine Güney Asya‘dan Kuala Lumpur, Malezya‘dan çıktı. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı 34.54 Mpbs hız ve az farkla ABD‘deki bir diğer havalimanını, Chattanooga Metropolitan‘ı geride bıraktı.

Tayland‘ın neredeyse bütün büyük havalimanlarıyla monopolize ettiği listede Avrupa sadece Estonya‘yla kendini gösterirken, Güney Amerika ülkeleri ilk 20’ye bile giremedi.

Listede Türkiye‘den herhangi bir havalimanı da yer almıyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz