Dünyayı karavanla gezmek büyük bir hayal olabilir. Bu hayali küçültmek yerine sadece karavandan scooter’a terfi ederek yollara düşmek isteyenlere özel bir çözüm üretildi. 3 tekerlekli İtalyan Piaggio motosikletleri tasarımcı Cornelius Comanns ile ortak bir konsept geliştirdi. Bu sayede scooter aynı zamanda içinde uyunabilecek bir minyatür karavan haline gelebiliyor.

Alman endüstri tasarımcısının Piaggio Ape ile buluştuğu konsept üç tekerli motosikletin adı Bufalino. İçinde mikro bir mutfaktan, mini buzdolabına, lavabodan laptop rafına kadar bir yolcunun ihtiyaçlarının çoğuna cevap vermeyi hedefleyen araç tek seyahat edenleri hedefliyor. Bir sürü çekmecesiyle kamp malzemelerine ya da yolda ihtiyaç duyulabilecek her türlü eşyaya saklama alanı sunuyor.

Kamp keyfini bir evin olmazsa olmaz gereçleriyle birleştiren Cornelius Comanns’ın katlanır yatağı bile sığdırdığı scooter karavan projesi henüz piyasaya çıkacak kadar ilerlemiş olmasa da fikir oldukça yaratıcı.

Piaggio savaş sonrasında İtalya‘yı ekonomik krizden kurtarmayı başaran şirketlerden biri. Ürettiği üç tekerlekli Vespa scooter, hâlâ ulaşım ve dağıtım için kullanılıyor.

bufalino014 bufalino013 bufalino011 bufalino010 bufalino005

(fotoğraflar: Cornelius Comanns)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz