Hindistan’da havalimanı polisine ‘daha az gülümseme’ talimatı verildi

hindistan havalimanı polisi

Hindistan‘daki havalimanlarında görev yapan polislere daha az gülümsemeleri ve daha ciddi görünmeye çalışmaları talimatı verildi. Yetkililer havalimanı polisi tarafından yolculara karşı ‘fazla’ güler yüz gösterilmesinin havalimanlarındaki güvenlik önlemlerinin “gevşek” olduğu izlenimi vereceğini düşünüyor.

Indian Express gazetesine açıklama yapan havalimanları güvenliği polis birimi CISF’in Genel Müdürü Rajesh Ranjan, yolculara karşı fazla dost canlısı olunmaması gerektiğini söyledi. Ranjan, uluslararası bir şirketle, havalimanı polisi başta olmak üzere havalimanı personeline yolculara nasıl davranılacağı konusunda eğitim verilmesi konusunda anlaşma yaptıklarını açıkladı.

Yetkililer, ‘aşırı gülümseme’den ‘yeteri kadar’ gülümseme sistemine geçerek personelin daha dikkatli olmasına da çalışılacağını söylüyor. Hindistan’da havayolu ulaşımın ucuzlaması ve yeni havalimanlarının inşasıyla uçak yolcularının sayısı son 10 yılda altı kat arttı. Yükselen taleple baş etmekte zorluk çeken havalimanlarının kapasite ve güvenlik önlemlerinin artırılması için milyarlarca dolarlık kaynağa ihtiyaç duyuyor.

Kaynak: BBC

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz