Bir kalede yaşamak kulağa ilginç geliyor. İsa Peygamber için inşa edilmiş bir kalede yaşamaksa kesinlikle çok daha ilginç bir deneyim olabilir.

New York, Bronx’ta yer alan kale görünümlü bin 400 metrekarelik ve 9 bin 300 metre karelik arsadaki malikane 88 yıl önce İsa Peygamber’in geri döndüğünde ona layık bir evde oturabilmesi için bir dini grup tarafından inşa edilmiş. 1958’de grup dağılınca 80’lerde malikaneyi satın alan Sandra ve Jerry Galuten mekanı daha da cazip bir hale getirmiş.

Zillow’un haberine göre, o zamanlar sadece bir banyosu olan malikanedeki banyo sayısı bugün 8’e çıkmış. Jakuzi, spor salonu, minibar, 6 şömine, ünlü Plaza Hotel’de kullanılanın aynısı varaklı tavanlar, Tiffany’den vitraylar ve Vatikan’ın kullandığı marka mozaiklerle ihtişamı artan ev şu an satılık değil ancak en son kasımda 9,9 milyon dolar değer biçilmiş.

Evi satın almak şimdilik mümkün gözükmüyor ancak burada yaşamayı başarmak için diğer kiracı adaylarını eleyip aylık 35 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor.

(fotoğraflar: Zillow)

isanin-malikanesi isanin-malikanesi1 isanin-malikanesi11 isanin-malikanesi12 isanin-malikanesi13 isanin-malikanesi14 isanin-malikanesi15

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz