Un Cercle (Çember), iki üç yıldır Montreal’de yaşayan, seyahat ve fotoğrafçılığa dair aynı miktarda tutkulu Fransız bir çiftin projesinin adı. İkili birlikte seyahat ediyor ve birlikte yeni dünyalar keşfederken bu keşifleri de fotoğraf ve videolarla kayıt altına alıyor. Pauline ve Michael, İzlanda durağında da bu geleneği bozmadı, ıssız ve serin ada ülkesini adım adım gezerken bir yandan çektikleri görsellerle “Interaction” (Etkileşim) isimli bir video montajlayarak İzlanda’nın kendi objektiflerinden görsel özetini çıkardılar.

İzlanda kent ve kırsalının eşsiz manzaralarını ve doğal güzelliklerini anlatan videoda ikiliye fonda Yıldızlararası, Aslan Kral, Gladyatör ve Başlangıç gibi filmlerin bestecisi Hans Zimmer eşlik ediyor. Görsellerin temasına yakışır şekilde fonda sanatçının enstrümantal şarkıları Mountains (Dağlar) ve Where We’re Going (Gittiğimiz Yer) çalıyor.

Videoda Un Cercle’yü karları erimekte sonsuz dağların ortasında, buzul parçalarının arasında ufka dalmışken, bazen uçsuz bir tarlada, bazen sakin bir kaplıcada serinlerken ya da yeşil bir vadinin ortasındaki devasa bir salıncakta sallanırken görmek mümkün.

Un Cercle’nün internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında seyahat ettikleri Küba, Kaliforniya‘dan ve yaşadıkları Kanada‘dan videolar da yer alıyor.

https://vimeo.com/135746103

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz