Yenilenmenin, yeniden doğuşun ve canlanmaların sembolü bahar, dünyanın neresinde ve hangi iklimde olursa olsun doğayı daha da güzel kılıyor. Bazen beyaz çiçekleriyle erik ağaçları, kendine özgü moruyla erguvanlar… Ancak sadece baharı izlemek için yola çıkmayı düşünenlerin karşılaşabileceği en unutulmaz manzaraları Japonya’daki sakura bahçeleri sunuyor.

Baharda açan kiraz ağacı çiçeklerini anlatan “sakura” kelimesi Japonya için bir bahar karşılamasından çok daha fazlası. Uğruna geleneksel şarkıların adandığı, gelişi öncesinde Japon TV’lerinde hava durumu raporlarına dahi konu olan kiraz çiçekleri turistlerin Japonya’ya giderken bahar mevsimini seçmesinin de en büyük nedenleri.

Portfolyosu çiçek ve doğa fotoğraflarından oluşan Japon fotoğrafçı Hidenobu Suzuki bu yıl objektifini yine Japonya’nın en güzel haline doğrulttu.

Belki Japonya’ya gitseniz bile onun kadar uzun süre kiraz çiçeklerinin peşinden koşacak vaktiniz olmayabilir ancak mutlaka Tokyo’daki İmparatorluk Sarayı’nın etrafını çevreleyen yolda kiraz çiçeklerinin arasından yürümeden dönmeyi ihmal etmeyin.

Onu da yapamıyorsanız, en azından Suzuki’nin 500px’te paylaştığı bu karelere bir göz atın,  baharın gelişini daha derinden hissedeceksiniz.sakura tokyo japonya kiraz ağacısakura baharı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

https://gezzio.com/japon-inakadate-celtik-sanati/

Tercihlere göre en ideal iklime sahip 10 yer

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz