Şarap, kahve, yeşil çay içinde keyif banyosu! [Galeri]

Japonya‘nın banyo ve kaplıca kültürü inanılmaz zengin ve köklü. Bu duru ülkedeki “yenilikçilik” merakıyla birleşince ortaya kimi zaman tuhaf karşılanabilecek banyo ve spa tesislerinin çıkıyor. Spadan çok birer eğlence merkezi gibi çalışan bu tesislerin en ünlü ve sıra dışı olanlarından biri, çeşit çeşit “şifalı” sıvı dolu jakuziler içinde keyif ve sağlık banyosu yapılabilen Hakone Kowakien Yunessun tesisleri ve onu sosyal medyada ünlü kılan kırımızı şarap banyosu!

şarap banyosu

Tokyo‘ya 80 km uzaklıktaki Hakone’de bulunan tesis, kırmızı şarap, sake kahve, yeşil çay gibi normalde “içilen” sıvılarla doldurulan havuz ve jakuziler içinde yaptırdığı sağlık banyolarıyla tanınıyor. Toplam 26 adet “tematik” banyosu bulunan spa tesisleri, havuz ve jakuzileri çoğunluğu yörede üretilen ürünlerden yapılan sıvılarla dolduruyor ve bunları her gün tazeleleriyle değiştiriyor. Sıvıların üretiminde bölgede çıkan şifalı kaynak suları kullanılıyor.

Tesislerin en çok ilgi gören spalarından olan “şarap banyosu” bölümünde havuz her gün “sommelier” (uzman şarap servisçisi) tarafından dolduruluyor ve hatta müşterilere de kırmızı şarap servisi yapılıyor. Müşterilerin banyodaki şarabı içmeleri de mümkün elbette.

İşletmeci şirket, sosyal medyada en çok ilgi gören kırmızı şarap banyosunun vücudu canlandırdığı ve gençleştirdiği iddiasında. Esasen cildi bir hayli kurutması mümkün olabilecek şarap banyosunun vücudu gençleştirmese bile ruhu bir süreliğine gençleştireceği kesin! 😀
Roma hamamları gibi dizayn edilmiş God’s Aegean Sea, açık havada sıcak su şelalelerinin aktığı kızaklı Rodeo Mountain, egzotik otların kokulandırdığı ve deniz analarının dolandığı sularıyla Mysterious Jellyfish Bath gibi banyoların bulunduğu tesislerde elbette klasik spa servisleri de var.

Geleneksel “onsen” (Japon banyosu) işletmelerinin yoğun olduğu bölgede, muhteşem kırsal manzaralarına ve Fuji Dağı’na nazır konumlanmış olan tesislerde buhar banyoları, mineral sulu aroma terapi havuzları, Fin ve Türk hamamları da var. Spaya giriş ücreti yetişkinler için 36 dolar, çocuklar içinse 19 dolar.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz