Jonas fırtınası ile kardan bir kıyamet yaşayan Amerika, plajda mayolarıyla karlanıp bira içenler, kara saplanmış araçlar, iptal olan uçuşlar yüzünden bomboş kalan havalimanları gibi birbirinden garip sahnelere ev sahipliği yaptı. Ancak bu yaşananlardan hiçbiri Brooklyn‘in göbeğine inşa edilen iglo kadar tuhaf değildi.

Herkes kardan adam ya da karda melek izi yapmaya çalışırken New Yorklu bir grup genç adam vakitlerini Brooklyn‘deki evlerinin arka bahçesine bir iglo inşa ederek geçirdi. Patrick M. Horton ve arkadaşları bununla da kalmadı, fotoğrafını çekip gecesi 200 dolardan Airbnb‘de kiralığa çıkardılar.

DNAinfo.com’da yer alan habere göre, “Kar kıyametinden kaçmak için en uygun yer” sloganıyla verilen ilan Reddit ve Facebook‘ta kısa sürede yayıldı, Airbnb tarafından fark edilip kaldırılana kadar yayında kaldı.

Airbnb‘nin konaklama standartlarına uygun bulmadığı iglo için, Horton ve arkadaşları üç saat boyunca karla çalışmışlar, igloya mükemmel formunu verebilmek için evdeki battaniyeleri kullanmışlar.

iglo-airbnb-new-york-brooklyn-patrick-horton-fb iglo-airbnb-new-york-brooklyn-patrick-horton-fb1 iglo-airbnb-new-york-brooklyn-patrick-horton-fb3

 

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz