Havayollarının uygulamalarını ya da mobil sitelerini kullanarak uçak biletinizi almak veya koltuğunuzu değiştirmek yeni bir şey değil. Ancak KLM, bu deneyimleri bir tık öteye taşıyıp tüm hizmetlerini, artık sadece bir sohbet platformundan daha fazlası olarak kullanılan Facebook Messenger ile uyumlu hale getiriyor. KLM Facebook Messenger kullanan yolcuların önemli bir kısmının gecikmeli bir uçuş veya bagaj gereksinimleri hakkındaki soruları, KLM’in bu konuda bir eksiklik olduğunun farkına varmasını sağladı ve firma mart sonunda Facebook üzerinden yolcuların check-in yapmasına ve bilet satın almasına fırsat verdi.

Uygulamadan yararlanmak için, KLM’den bilet satın alırken ulaşılması istenilen platform olarak “Facebook Messenger” seçeneğinin işaretlenmesi yeterli. Bundan sonra biletin onaylandığı, uçuş durumu ve olası değişiklik bilgilerinin gönderilmesi KLM’in Messenger birimi tarafından gerçekleştiriliyor.

Facebook’un bir iletişim aracı olarak yarattığı Messenger uygulaması, artık müşteri hizmetleri işlevi görüyor. Bunu hayata geçiren ilk havayollarının KLM olmasına karşın, Hyatt ve Walmart gibi kuruluşlar da Messenger’ı müşterileriyle iletişim kurmak için kullanıyor.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz