1996’dan bu yana hizmet veren rezervasyon sitesi Expedia 20 yıllık veri tabanını inceledi ABD’lilerin en çok Las Vegas için arama yaptığını ortaya çıkardı. Site var olduğu günden bu yana en çok talep gören uluslararası destinasyonsa Meksika olarak belirlendi.

20 yıllık verilere göre kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas’ı ABD’de Orlando ve New York takip etti. Uluslararası rezervasyonda en çok revaç gören Meksika’da ise güneşiyle ünlü Cancun öne çıktı.

En çok uçulan şehir New York

Daily Mail’ın yayımladığı istatistikler uçuş trendlerini de gösterdi. Sürprizden uzak olsa da ülkenin en çok uçulan şehri New York, en çok ilgi gören rota da Los Angeles (LAX Havalimanı) – New York (JFK Havalimanı) oldu.

ABD vatandaşlarının 2100’den fazla şehir ve 220’den fazla ülkeden seyahat araştırmalarını yaptığı ve yer ayırttığı Expedia’nın 20 yıllık ortalamasına göre sitede  her saniyede 1 rezervasyon yapılıyor. Expedia Group CEO’su Aman Bhutani aradan geçen 20 yılda müşterilerin evrim geçirdiğini, artık internete bağlanan eski bir telefonla bile tüm seyahat planlamasının yapılabildiğini söyledi. Önümüzdeki 20 yıl boyunca gelecek değişimi merakla beklediklerini söyleyen Bhutani, bu süreçte milyonlarca insana hizmet ettiklerini ve onlara yardımcı olmakla gurur duyduklarını söyledi.

Expedia verilerine göre sitedeki otel rezervasyonlarının yoğunluğuna bakıldığında son 10 yılın en popüler ABD şehirlerinde ilk üç yine Las Vegas, Orlanda ve New York olarak sıralandı. Los Angeles, San Diego, San Francisco, Miami, Şikago ve Orange County ise listeye giren diğer favori şehirler oldu.

(fotoğraf: Lasvegaslover, CC BY 3.0, Commons, Wikimedia)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz